Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Total walczy z wyładowaniami elektrostatycznymi

29.09.2015

Koncern Total Refining Chemicals opracował nowe kompaundy przewodzące prąd elektryczny. Dzięki nim możliwa jest produkcja zaawansowanych wyrobów odpornych na wyładowania elektrostatyczne.

Total ogłosił komercjalizację nowego asortymentu produktowego odpornego na wyładowania elektrostatyczne. Stworzona przez firmę technologia oferuje rozwiązania, które pozwalają uniknąć kłopotów związanych z elektrycznością statyczną, a tym samym zwiększają poziom odporności elektrostatycznej, będącej kluczowym parametrem, jeśli chodzi o wszelkie aspekty wynikające z produkcji innowacyjnej elektroniki.

Wyładowania elektrostatyczne oznaczają nagły i chwilowy przepływ prądu elektrycznego między dwoma obiektami o różnych potencjałach elektrycznych spowodowany przez bezpośredni kontakt lub przez pole elektrostatyczne. Wyładowania elektrostatyczne są poważnym problemem dla elementów elektronicznych, wiele urządzeń jest bowiem czułych na nie. Zaistnienie tego zjawiska prowadzi zaś do uszkodzeń elementów elektronicznych.

Za sprawą wykorzystania wysokowydajnych nanorurek węglowych firmie Total udało się opracować nowe kompaundy poliestrowe i poliolefinowe służące następnie do wytłaczania arkuszy, kształtowania termicznego, formowanie rotacyjnego i wtrysku. Zastosowanie nanorurek węglowych pozwoliło na wykonanie kompaundów, które w ocenie producenta, wykazują unikalną równowagę w zakresie czystości, przetwarzalności oraz parametrów elektrycznych.

Podstawowe zastosowania nowych kompaundów obejmą przemysł opakowaniowy.

Wyświetlono: 1531

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej