Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Tosaf buduje innowacyjne laboratorium analizy folii

26.07.2013

Firma Tosaf wzbogaca swoje laboratorium, w którym testowane są rozmaite gatunki folii stosowanych potem w przemyśle opakowaniowym.

W ramach dalszego rozszerzania swojego zaangażowania w branży folii z tworzyw sztucznych, izraelska firma Tosaf zakończyła rozbudowę swoich laboratoriów przeznaczonych do symulacji produkcji. Posiadane przez spółkę nowe systemy laboratoryjne pozwolą jej teraz na przeprowadzenie pełnych testów i prac rozwojowych nad nowymi produktami foliowymi dostarczanymi przez jej kontrahentów.

Na zestaw testów i urządzeń do symulacji składa się m.in. linia do analizy współwytłaczanej i wielowarstwowej folii, linia folii cast, specjalny system oczyszczania powierzchni foliowej oraz symulator drukowania na folii. Tosaf dysponuje także unikatowym i zmodyfikowanym systemem przyśpieszającym działanie czynników atmosferycznych w agresywnym środowisku, a specjalne zainstalowana chłodnia będzie wspierać rozwój zaawansowanych dodatków przeznaczonych do zastosowania w chłodnym otoczeniu. Do przyspieszonego testowania folii rolniczych narażonych na promieniowanie UV, wysokie temperatury i wilgotność przeznaczone jest rozwiązanie symulujące efekt cieplarniany.

- Posiadane przez nas nowe linie laboratoryjne zapewniają silne wsparcie naszych starań na rzecz dalszego rozwoju działalności. Możemy teraz przetestować produkty poprzez symulację i to zarówno w trudnych i agresywnych warunkach atmosferycznych, jak i najważniejszych etapów pakowania, w których wykorzystywana jest folia, czy to w przemyśle spożywczym, czy każdym innym - przyznaje Yafit Moyal, dyrektor ds. rozwoju w Tosaf.

Izraelska spółka powstała 28 lat temu, jako wspólne przedsięwzięcie Megides Holding i Ravago Group. W 2013 r. powinna osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie 300 mln euro. Posiada dziewięć fabryk i to nie tylko w Izraelu, ale też w Turcji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i na Ukrainie. W Europie znana jest głównie z produkcji kompoundów, dodatków do tworzyw oraz koncentratów barwiących.

Wyświetlono: 1568

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej