Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

To ma być przełomowy rok dla Grupy Azoty Chorzów

27.02.2020

Grupa Azoty Chorzów wchodzi na rynek z rozbudowaną ofertą nawozów wieloskładnikowych. Linia Azoplon to produkty specjalistyczne będące uzupełnieniem o nawożenie dolistne nawozów wytwarzanych przez spółki Grupy Azoty. W tym roku Zakłady Azotowe w Chorzowie przeprowadzą pełny rebranding, aby wykorzystać siłę marki Grupa Azoty do zwiększenia przychodów ze sprzedaży.

W ramach prowadzonych w ciągu ostatnich dwóch lat działań restrukturyzacyjnych Grupa Azoty Chorzów została dokapitalizowana przez swojego bezpośredniego właściciela, spółkę Grupa Azoty Puławy, rozszerzyła portfolio produktów i klientów oraz zoptymalizowała zatrudnienie. Wstrzymano nierentowny przerób tłuszczy zwierzęcych i uruchomiono instalację nawozów wieloskładnikowych, do produkcji których wykorzystywana jest wytwarzana w spółce saletra potasowa i wapniowa

- Plan restrukturyzacji Grupy Azoty Chorzów został rozpisany do 2027 roku, więc przed nami jeszcze długa droga, ale możemy śmiało powiedzieć, że obecny rok będzie dla spółki przełomowy. Realizowane działania pokazują, że prowadzona przez Grupę Azoty konsolidacja krajowego przemysłu chemicznego odbywa się z korzyścią dla wszystkich uczestników, i że kolejne działania integrujące przynoszą coraz lepsze efekty – powiedział Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Oferowana przez Grupę Azoty Chorzów linia produktów AZOPLON zawiera nawozy przeznaczone do dokarmiania dolistnego większości upraw polowych, sadowniczych i warzywniczych. Z kolei linia FERTIPLON to nawozy przeznaczone głównie do upraw pod osłonami, dobrze rozpuszczalne w wodzie, stosowane m.in. jako produkt bezpośredni do systemów fertygacji (nawożenie z nawadnianiem) oraz w uprawach polowych. Poza nawozami Grupa Azoty Chorzów oferuje też produkty dla branży technicznej pod marką i spożywczej oraz kosmetycznej.

- Dzięki podpisaniu umowy licencyjnej na wykorzystanie znaku „Grupa Azoty” część wytwarzanych w Chorzowie produktów jest już sprzedawana pod wspólną marką, a wkrótce dołączą do nich pozostałe. Pełny rebranding obejmie w tym roku całą spółkę. Grupa Azoty to silna marka, dobrze rozpoznawalna i będąca dla producentów rolnych gwarancją najwyższej jakości, dlatego chcemy zainwestować w pełny rebranding i korzystać z niej jak najszerzej. Staramy się maksymalnie wykorzystywać możliwości jakie daje nam udział w Grupie Azoty. Koordynujemy m.in. politykę handlową, korzystamy z działań promocyjnych na poziomie korporacyjnym, prowadzimy prace badawczo-rozwojowe we współpracy z wyspecjalizowanymi laboratoriami i to przekłada się na coraz lepsze wyniki sprzedażowe – mówi Piotr Hetnar, prezes zarządu Grupy Azoty Chorzów.

Wyświetlono: 266

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej