Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Tessenderlo Group wybuduje w Belgii fabrykę chlorku wapnia

24.09.2014

Firmy Tessenderlo Group i Tetra Chemicals Europe AB podpisały umowę o długoterminowej współpracy w odniesieniu do produkcji i wprowadzenia do rynkowego obrotu chlorku wapnia.

W wyniku zawartego porozumienia Tessenderlo Group zbuduje w Belgii nowy zakład produkcji chlorku wapnia. Z kolei Tetra Chemicals wykorzysta swoją sieć dystrybucyjną celem sprzedaży produktu. Umowa pozwoli obydwu stronom wzmocnić swoją pozycję w światowym rynku chlorku wapnia (Tetra Chemicals) i siarczanu potasu (Tessenderlo Group).

Nowy zakład produkcyjny swoją działalność zainauguruje w trzecim kwartale 2015 r. Fabryka będzie przetwarzać kwas solny z instalacji siarczanu w chlorek wapnia.

- Ogłoszona inwestycja, o strategicznym dla nas znaczeniu, potwierdza zaangażowania Tessenderlo Group w rozbudowę belgijskiego potencjału oraz rozwój działalności w obszarze biznesowym związanym z siarczanem potasu. W jej wyniku Tessenderlo Group znajdzie się w lepszej pozycji i będzie mógł wykorzystać rosnący popyt na rynku siarczanu potasu, zwłaszcza pochodzący z segmentu rolnictwa, który to stosuje coraz bardziej intensywne metody uprawy. Tetra Chemicals, jako światowy lider w produkcji i sprzedaży chlorku wapnia, posiada dobrze rozwiniętą sieć logistyczną, co sprawia, że jest idealnym partnerem do wprowadzania do obrotu nowych ilości chlorku wapnia – poinformował koncern Tessenderlo Group w swoim komunikacie.

W 2013 r. przychody ze sprzedaży Tessenderlo Group, jednego z liderów belgijskiego przemysłu chemicznego, wyniosły 1,8 mld euro. Koncern zatrudnia 5 tys. osób.

Wyświetlono: 1239

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej