Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Tematyka ekologii na targach Packaging Innovations

14.02.2019

Organizatorzy targów Packaging Innovations informują, że w trakcie zbliżającej się wystawy (2-3 kwietnia 2019 r., Warszawa) podjęty zostanie temat ekologiczności opakowań.

- Plastikowa słomka, choć jest z pozoru niegroźnym i jakże popularnym przedmiotem, stwarza ogromne zagrożenie dla wód, zwierząt i ludzi. To jeden z przedmiotów najczęściej wyławianych z oceanów. Nie inaczej jest w przypadku wielu plastikowych opakowań. Głośna akcja „tu pijesz bez słomki” oraz nowe normy UE dotyczące produkcji tworzyw sztucznych wywołały burzliwą debatę zarówno w branży opakowaniowej, spożywczej, jak i wśród konsumentów. Czy można zrezygnować z plastiku, a może warto zastąpić go ekologicznymi zamiennikami? Gdzie znaleźć alternatywę dla popularnych nieekologicznych towarów? Okazja do poznania odpowiedzi na te pytania pojawi się podczas 11. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2-3 kwietnia w EXPO XXI Warszawa. W ramach strefy EKOPACK, zaprezentowane zostaną ekologiczne rozwiązania opakowaniowe oraz szereg wykładów dotyczących nowych regulacji i alternatywnych rozwiązań – zapewniają organizatorzy targów.

Dodają także, że słomka stała się ostatnio symbolem zmian nawyków konsumenckich. 

- Rezygnując w fast-foodzie, barze, restauracji, czy domu z plastikowej słomki, bądź wybierając jej eko zamiennik, jesteśmy w stanie zrobić dla środowiska naprawdę dużo. Tak samo dzieje się w przypadku wszystkich plastikowych opakowań. Największe światowe sieci barów szybkiej obsługi także pochyliły się nad problemem. Zwróciły uwagę nie tylko na to czym nas karmią, ale także w jaki sposób serwują posiłki. Tym razem nie czas na zastanawianie się czy może do zestawu domówić frytki, ale na to czy wybrać….słomkę. Dla tych którzy nie potrafią się bez niej obyć na Targach Packaging Innovations będzie czekała niespodzianka. Postanowiłeś zrezygnować z korzystania z plastikowych słomek, ale nadal masz je w domu i nie wiesz co z nimi zrobić? Przynieś je na targi i zamień na ekologiczny odpowiednik, albo odbierz ekotorbę na zakupy – zachęcają organizatorzy targów Packaging Innovations.

W trakcie wystawy zaprezentowane zostaną także m.in. opakowania ze szkła, tektury, biodegradowalnego tworzywa sztucznego, konwencjonalnych tworzyw sztucznych. Wśród wystawców pojawią się takie firmy, jak ANL Plastics, CABKA, Coffee-Service, Coleman International, Drukarnia Nestorpack, DS Smith, Eurovetrocap, Fano, Jokey Plastik, czy Pont Packaging. Łącznie grono wystawców składać się będzie z ponad 200 firm opakowaniowych z Europy. 

Ekspozycja targowa zostanie podzielona na siedem stref tematycznych. Poza rozwiązaniami EKO będą to strefy: LABELLING, LOGISPACK, CO-PACKAGING, SAFETYPACK, LUXPACK i PRINTING.

W ramach strefy workShops podczas targów odbędzie się szereg wykładów poświęconych szeroko pojętej tematyce opakowaniowej. Robert Lis z firmy Mondi zwróci uwagę na unboxing oraz optymalizację kosztów opakowania w branży FMCG. Rober Sieńko z 3m Projekt opowie o tym jak pokazywać produkty w punkcie sprzedaży tak, aby jak najlepiej wyeksponować ich opakowanie. Będzie to case studies oparte na materiałach POS z rynku polskiego i europejskiego. Andrzej Kornacki z firmy FUTAMURA  poprowadzi wykład o biodegradowalnych i kompostowalnych foliach celulozowych. Produkty NatureFlex posłużą jako przykład realizacji Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Z kolei Marta Krawczyk z Rekopolu przygotowała wykład  i warsztaty odpowiadające na pytania, jak projektować opakowania, aby ich materiały nadawały się do recyklingu i trafiały ponownie do obiegu. Swój blok wystąpień „Projektowanie opakowań, uszlachetnianie i realizacja” zapowiada także PrintCity Allianz.
 

Wyświetlono: 875

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej