Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Technologie chemiczne dla wydobycia ropy i gazu

01.10.2015

Niemiecki koncern BASF prezentuje technologie chemiczne dla przemysłu wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego.

Nowy asortyment największej chemicznej firmy świata obejmuje rozwiązania przeznaczone do skutecznego prowadzenia poszukiwań i wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego. Rzecz dotyczy takich technologii, jak Pyrolase, Cellulase, Pyrolase HT Cellulase oraz Eradicake. W ich ramach firma rozwija działające w wysokiej temperaturze i przyjazne dla środowiska enzymy do stosowania w pracach stymulacyjnych i wiertniczych.

Pozostałe nowości BASF to:

  • BasoMSA - stabilny kwas o niezrównanym działaniu w wysokich temperaturach, dobrej charakterystyce korozyjności w odniesieniu do stali wysokostopowych oraz znakomitym profilu środowiskowym i profilu bezpieczeństwa.
  • Polytrol FL 45 - dodatek zapobiegający ucieczce płuczki wiertniczej, zapewniający znaczną elastyczność w projektowaniu składów zawiesiny, co umożliwia dostosowanie się do indywidualnych warunków, panujących w otworze wiertniczym.
  • Aspiro - łącząc wiedzę w dziedzinie polimerów i środków powierzchniowo czynnych pod jedną marką, produkt ten poprawia ekonomiczność intensywnego wydobycia ropy naftowej w zróżnicowanych warunkach terenowych, w tym eksploatację bardziej wymagających i niewykorzystanych złóż.

- Znaczący spadek cen ropy przyczynił się powstania wymagających warunków w całym łańcuchu wartości. Chwiejność ta wynika ze zwiększonego zapotrzebowania na rozwiązania niskokosztowe o zwiększonej skuteczności. Nasze portfolio pomaga w maksymalizacji efektywności i rozszerzaniu możliwości rozwijania działalności naszych klientów. Ściśle współpracujemy z partnerami z sektora ropy i gazu, aby tego rodzaju możliwości wyszukiwać oraz, w ostatecznym rozrachunku, pomagać w zarządzaniu cyklem działalności – ocenia Justine Smith, wiceprezes Global Oilfield Solutions BASF, czyli firmy, która oferuje szeroki asortyment produktów pomagających przygotowywać wydajne preparaty na potrzeby przemysłu naftowego.

BASF Global Oilfield Solutions opracowuje m.in. środki powierzchniowo czynne i polimery nowej generacji zaprojektowane z myślą o wspieraniu intensywnego wydobycia ropy za pomocą wprowadzania dodatków chemicznych.

Wyświetlono: 1628

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej