Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Technologia PacXpert firmy Dow Chemical

28.05.2015

Firma Dow Chemical wprowadza na polski rynek opakowaniowy rozwiązanie o nazwie PacXpert Packaging Technology. Jest to innowacyjna technologia pakowania, która umożliwia przejście z większych i tradycyjnych opakowań sztywnych na opakowania giętkie.

W trakcie oficjalnej prezentacji produktu przedstawiciele Dow wymieniali szereg zalet przynoszonych przez technologię PacXpert. Tłumaczyli, iż tworzone przy jej wykorzystaniu giętkie opakowania będą przyciągały uwagę odbiorców, a także będą trwałe, lekkie i ekonomiczne. Chociaż wyróżniać je będzie elastyczność to - będąc zbliżonymi w kształcie do sześcianu - zachowają na półce stabilność i to zarówno w pozycji pionowej, jak i leżąc na boku.

Ponadto zintegrowane trwałe uchwyty powinny umożliwić wygodne trzymanie i precyzyjne dozowanie produktu przechowywanego w opakowaniu. Nakrętka oraz szeroki wybór innych opcji pozwolą zaś na właściwe dozowanie oraz ponowne zamykanie produktu. Dzięki znacznej przestrzeni reklamowej oferowanej przez opakowania zwiększy się potencjał przyciągania uwagi klienta. Oto bowiem dostępne będą cztery nadające się do nadruku boki oraz przezroczyste okna.

Opakowania tworzone w ramach koncepcji PacXpert firmy Dow Chemical mają być dostępne w różnych rozmiarach w przedziale 1 l – 20 l. Obszar ich zastosowania to produkty spożywcze i niespożywcze. Pierwsza z kategorii obejmuje m.in. oleje spożywcze, keczup i dodatki spożywcze, sosy, zupy, miód i syropy, wodę i soki, suchą karmę i przysmaki. Z kolei produkty niespożywcze pakowane w opakowania Dow to farby i powłoki, detergenty i środki czyszczące, oleje silnikowe i dodatki do paliw, nasiona, żwirek, sole odladzające i drobne kruszywa.

Jak tłumaczyli przedstawiciele Dow Chemical, w porównaniu do tradycyjnie stosowanych opakowań sztywnych, te stworzone z wykorzystaniem technologii PacXpert charakteryzują się zwiększoną efektywnością transportu pustych opakowań dostarczanych po uprzednim złożeniu, co potencjalnie obniża emisję CO2. Ponadto wyróżnia je większa ilość produktu przypadająca na jednostkę opakowania, niższe koszty usuwania odpadów oraz zmniejszona ilość miejsca wymaganego do przechowywania i składowania. Co więcej, po otwarciu i wykorzystaniu części zawartości, opakowanie elastyczne wykonane przy użyciu technologii PacXpert można złożyć.

PacXpert Packaging Technology to technologia pakowania objęta licencją globalną przyznawaną przez Dow na mocy umowy na wyłączność zawartej z firmą Smart Bottle. Dow przyznaje podlicencje na tę technologię, by następnie wybrać producentów opakowań, którzy wykorzystają ją do promowania na rynku różnych rozwiązań z zakresu opakowań elastycznych.

Wyświetlono: 2855

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej