Nowości - Przemysł chemiczny ze świata

Systemy do projektowania i wykańczania powierzchni

09.09.2019

Lanxess wprowadził na rynek nowy system powłok funkcyjnych o nazwie handlowej Pellart.

Firma połączyła zebrane przez lata doświadczenia z rozbudowaną technologię powlekania i wiedzą analityczną na temat produktów bazowych i dodatków, aby przygotować nowe powłoki funkcyjne. Ważnym obszarem zastosowań tych powłok są wnętrza samochodów: fotele, listwy drzwiowe, podsufitki oraz powierzchnie desek rozdzielczych. W tym obszarze obowiązują wyjątkowo surowe wymagania dotyczące faktury i połysku materiału oraz jego wytrzymałości na temperaturę i ścieranie, przy jednoczesnym zapewnieniu jak najniższych stężeń lotnych związków organicznych (VOC).

Nowe powłoki powstają na bazie starannie zaprojektowanych, wypróbowanych i przebadanych preparatów podstawowych, co pozwala błyskawicznie udostępnić je klientom.

Oprócz różnych tworzyw sztucznych, takich jak polichlorek winylu, poliolefiny termoplastyczne oraz poliuretan ważną rolę jako nośniki elastycznych powłok odgrywają również tkaniny. Warstwa nośna wykonana z mikrofibry pozwala uzyskać wyjątkowo atrakcyjne właściwości pod względem haptyczności i trwałości. Dobrą ilustracją takiego materiału jest dzianina mikrofibrowa o niskiej zawartości lotnych związków organicznych, z której wykonane jest siedzenie skutera, powleczone z wykorzystaniem technologii Pellart.

Wyświetlono: 1241

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej