Wiadomości - Przemysł gumowy z kraju

Synthos pożegna się z GPW

02.01.2018

Michał Sołowow i kontrolowany przez niego Fundusz FTF Galleon z powodzeniem zakończyli proces kupowania akcji Synthosu. Oznacza to zniknięcie spółki z GPW.

W końcówce ubiegłego roku FTF Galleon (fundusz posiadający wówczas 62% akcji Synthosu) przystąpił do skupywania akcji oświęcimskiego producenta kauczuków i tworzyw styrenowych. Celem było posiadanie ponad 90% udziałów przedsiębiorstwa. Plan się powiódł. Nabyto 415 973 201 akcji spółki, stanowiących 31,44% ogólnej liczby akcji i głosów na walnym zgromadzeniu. W związku z powyższym, w wyniku wezwania, Michał Sołowow pośrednio przekroczył 90% ogólnej liczby głosów w spółce Synthos – łącznie jest to 93,9% udziałów.

Tylko raz w historii warszawskiej giełdy wycofywano z niej większą spółkę (był to TVN, którego wartość sięgała 6,8 mld zł). Wartość Synthosu to w tej chwili ok. 6,5 mld zł.

Michał Sołowow w akcjonariacie spółki pojawił się pod koniec 2004 r., kiedy to za 75 mln zł kupił 15% udziałów firmy Dwory (wtedy występowała ona jeszcze pod taką nazwą).

Wyświetlono: 4465

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej