Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Synthos Care stawia na produkcję liposomów

06.11.2017

Synthos, poprzez swoją część biznesową Synthos Care, coraz intensywniej rozwija innowacyjne formulacje liposomowe przeznaczone dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i żywności funkcjonalnej.

W tej chwili w największym stopniu liposomy wykorzystywane są w medycynie, jako innowacyjne nośniki leków. Używa się ich w terapiach celowanych takich chorób, jak nowotwory, infekcje bakteryjne i grzybicze lub jako nowoczesne szczepionki.

Oprócz tego liposomy mogą być stosowane jako nośniki kwasów nukleinowych, takich jak DNA czy RNA w terapiach genowych. Liposomy pozwalają zwiększyć biodostępność zamykanych substancji czynnych, przez co podnoszą efekt terapeutyczny leków. W przemyśle kosmetycznym liposomy z substancjami aktywnymi wykorzystywane są w kremach, balsamach, mleczkach, żelach oraz płynach, przeznaczonych do pielęgnacji skory twarzy, ciała oraz włosów.

Celem rozwoju swojego potencjału posiada Synthos Care pilotażową instalację do produkcji neonośników lipidowych. 

- Największym problemem związanym z opracowaniem innowacyjnych formulacji liposomowych jest transfer technologii z laboratorium do skali produkcyjnej. Synthos Care doskonale zdaje sobie z tego sprawę, w związku z czym obok laboratoriów w Jagiellońskim Centrum Innowacji zlokalizował także swoją instalację pilotażową. Ta pilotażowa instalacja pozwala nam na opracowanie rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego, a w przyszłości umożliwi nam na wyprodukowanie innowacyjnych preparatów leczniczych – przekonuje Dominik Lipka, kierownik laboratorium R&D w Synthos Care.

Wyświetlono: 868

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej