Nowości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Synthos Care opracował system dostarczania substancji aktywnych do głębokich warstw skóry

21.08.2018
Synthos Care opracował system dostarczania substancji aktywnych do głębokich warstw skóry

Spółka Synthos Care stworzyła i wprowadziła na rynek kosmetyczny nowy system nośników substancji czynnych, który wyróżnia się zdolnością penetracji wszystkich warstw skóry, dostarczając w ten sposób substancje czynne do warstwy tłuszczowej.

Rozwiązanie o nazwie handlowej Vecticell opiera się na trzech właściwościach. W pierwszej kolejności jest to kompozycja lipidowa.

Ten nowy system nośników substancji czynnych jest zbudowany z czystej, farmaceutycznej fosfatydylocholiny, dzięki czemu doskonale wbudowują się w błony komórkowe. Po drugie cechuje go elastyczna błona nanonośnika. Chodzi w tym przypadku o podwójny lub potrójny system enkapsulacji, polegający na pokryciu struktur nośników związkami regulującymi elastyczność warstwy lipidowej, co z kolei gwarantuje bardzo wysoki stopień przenikalności między przestrzeniami komórkowymi. Trzecim wyróżnikiem jest homogeniczny rozmiar nanonośników. W tym przypadku unikalna technologia kalibracji cząsteczek Vecticell daje nośnikom powtarzalną i programowalną wielkość, co bezpośrednio wpływa na ich efektywność dotarcia do komórek skóry.

W ocenie przedstawicieli Synthos Care, substancje enkapsulowane w Vecticell charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne oraz doskonałą przenikalnością. Kosmetyki wytworzone z wykorzystaniem Vecticell charakteryzują się wysoką skutecznością.
 

Wyświetlono: 2635

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej