Nowości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Synthos Care: bezpieczny transport aktywnych składników w głąb skóry

19.11.2018

Synthos Care opracował technologię kosmetyczną, która umożliwia bezpieczny transport aktywnych składników w głąb skóry na głębokość 3 mm.

Spółka postawiła sobie zadanie wykorzystania trzech form witaminy C uznając, że każda z nich jest ważna i odpowiedzialna za coś innego. Kwas askorbinowy wzmacnia deklarowane działanie, askorbinian sodu gwarantuje wysoką stabilność produktu, zaś palmitynian askorbylu hamuje jego utlenianie.

Nowy system nośników substancji czynnych jest zbudowany z czystej, farmaceutycznej fosfatydylocholiny, dzięki czemu doskonale wbudowują się w błony komórkowe. Po drugie cechuje go elastyczna błona nanonośnika. Chodzi w tym przypadku o podwójny lub potrójny system enkapsulacji, polegający na pokryciu struktur nośników związkami regulującymi elastyczność warstwy lipidowej, co z kolei gwarantuje bardzo wysoki stopień przenikalności między przestrzeniami komórkowymi. Trzecim wyróżnikiem jest homogeniczny rozmiar nanonośników. W tym przypadku unikalna technologia kalibracji cząsteczek Vecticell daje nośnikom powtarzalną i programowalną wielkość, co bezpośrednio wpływa na ich efektywność dotarcia do komórek skóry.

Poprzez kombinację tych składników w laboratoriów Synthos Care powstał produkt o nazwie VECTICELL C, wzbogacony dodatkowo o kwas alfa-liponowy odpowiedzialny za antyoksydację i długotrwale odżywianie skóry. Dzięki temu składnik VECTICELL C trafił do profesjonalnych kosmetyków i dermokosmetyków opóźniających efekty starzenia. Zastosowano go m.in. w produkcji odmładzająco-rozjaśniających kremów z witaminą C 5% pod oczy i na powieki na dzień i noc
z kapsułkowanym filtrem.

Synthos Care specjalizuje się w opracowywaniu systemów dostarczania substancji aktywnych wykorzystywanych w kosmetykach i farmacji. Zajmuje się tworzeniem, produkcją oraz sprzedażą zaawansowanych nośników fosfolipidowych, które rewolucjonizują efektywność dostarczania substancji czynnych do organizmu człowieka.

Wyświetlono: 5050

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej