Nowości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Surfachem rozszerza ofertę dystrybucyjną

22.06.2015

Firma TS Biotach wprowadza na rynek nowy dodatek o nazwie HyaSource Care mini do zastosowań w przemyśle kosmetycznym. Jego dystrybutorem na rynku polskim jest spółka Surfachem.

Opracowana przez TS Biotech nowość z dziedziny surowców kosmetycznych uzyskiwana jest w procesie fermentacji bakteryjnej. HyaSource Care to produkt pochodzenia roślinnego, który nie jest modyfikowany genetycznie i nie zawiera konserwantów. Charakteryzuje się bardzo dobrą rozpuszczalnością i wysoką przezroczystością. Jest to jednocześnie kwas o niskiej masie cząsteczkowej 10000 – 200000 DA, dzięki której głęboko przenika do skóry i doskonale się wchłania.

W ocenie jego twórców, jest znakomitym humektantem i antyoksydantem, przez co skutecznie zapobiega starzeniu się skóry. Ze względu na to, że produkt przenika do warstwy rogowej naskórka i tam działa, idealnie nadaje się do zastosowania w podkładach i kremach nawilżających przeznaczonych do użytku latem. Stosowany w podkładach w płynie, jest w stanie zapewnić doskonałe nawilżenie i uczucie gładkości. Przedstawiciele producenta i dystrybutora gwarantują ponadto, że podkład nie zostanie zdestabilizowany nawet w przypadku pocenia.

TS Biotech oferuje również inne rodzaje kwasu hialuronowego (wyróżnione ze względu na masę cząsteczkową i charakterystykę). Mają one zastosowanie w produktach myjących, do pielęgnacji skóry, włosów oraz kosmetykach dekoracyjnych.

- Jesteśmy przekonani, że współpraca z tak innowacyjnym partnerem jak TS Biotech pozwoli nam jeszcze skuteczniej pracować z klientami, oferując im coraz to nowsze rozwiązania i pomagając zaspokajać zmieniające się potrzeby rynku kosmetycznego - powiedziała Kasia Potega, Business Development Manager w firmie Surfachem.

Wyświetlono: 3651

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej