Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Sprzedaż BASF w Polsce wynosi już prawie 1 mld euro

16.05.2019

Wzmacnianie zakładu produkcyjnego w Środzie Śląskiej oraz wypełnianie postulatów odpowiadającym ideom zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym to aktualnie podstawowe cele działalności BASF na polskim rynku. Przekłada się to wszystko na uzyskane przychody, którym już niewiele brakuje do przebicia poziomu 1 mld euro.

BASF jest obecny w Polsce od 27 lat, dostarczając innowacyjne rozwiązania dla niemal wszystkich gałęzi przemysłu. W 2014 r. w Środzie Śląskiej, koło Wrocławia powstał zakład produkcji katalizatorów samochodowych, którego rozbudowa cały czas się toczy. To największy należący do BASF zakład tego typu, który wytwarza katalizatory najnowszej generacji, spełniające coraz surowsze normy emisji spalin Euro VI / 6.

- Udoskonalamy naszą fabrykę i procesy produkcji tak, aby ograniczyć nasz wpływ na środowisko naturalne, m.in. poprzez redukcję zużycia energii elektrycznej – wyjaśnia Katarzyna Byczkowska, dyrektor zarządzająca BASF Polska.

Podkreśla ona również znaczenie zrównoważonego rozwoju w strategiach spółek chemicznych oraz samego BASF: – Społeczeństwo oczekuje dziś od biznesu odpowiedzialności. Tylko te firmy, które tworzą wartość dodaną dla otoczenia i są zaangażowane społecznie mają szansę na długofalowy rozwój. Ten trend jest widoczny m.in. w decyzjach funduszy inwestycyjnych, ale również w rozmowach z partnerami biznesowymi czy naszymi pracownikami. Dlatego inwestujemy w rozwiązania, które mają pozytywny wpływ na otoczenie – przyznaje Katarzyna Byczkowska.

Z kolei Marek Jagieła, dyrektor Działu Sprzedaży Chemii Przemysłowej i Rozwoju Rynku w BASF zwraca uwagę na idee gospodarki o obiegu zamkniętym, będącej trendem, w który branża chemiczna wpisuje się dość naturalnie, dostarczając innowacyjne technologie umożliwiające zamykanie pętli.

- BASF już dziś może zaoferować produkty wspierające zamykanie obiegu. Takim przykładem są stworzone wspólnie z marką Adidas buty wykonane z w pełni recyklingowalnego materiału czy tworzywa biodegradowalne, będące alternatywą dla tradycyjnego plastiku. Kolejne rozwiązania są obecnie przez nas opracowywane. To, czy staną się powszechne zależy również od regulacji tworzonych w ramach wdrażania gospodarki o obiegu zamkniętym – mówi Marek Jagieła.

Aktualnie BASF zatrudnia w Polsce ponad 850 pracowników. Wartość sprzedaży BASF Polska sięgnęła w minionym roku 931 mln euro.

Tagi


BASF
Wyświetlono: 274

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej