Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Spore zainteresowanie targami SyMas

11.04.2018

10-11 października br. w Krakowie odbędą się targi SyMas.

- Niemal w każdej firmie codziennie wykorzystuje się materiały sypkie i masowej niezależnie, czy mowa o branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, czy o przemyśle ciężkim. Kwestia magazynowania i transportu materiałów sypkich jest istotna w łańcuchu produkcyjnym, a w każdym z tych przypadków niezbędne jest dostosowanie procesów do indywidualnych wymogów. Każdy materiał sypki ma inną technologię obróbki – jedne urządzenia stosowane są do przerobu zboża, inne do cementu czy chemikaliów w proszku. Zdawać by się mogło – mnogość materiałów i mnogość problemów. W odpowiedzi na tak duże i zróżnicowane zapotrzebowanie, jesienią, już po raz 10. w Krakowie odbędą się Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SyMas. Ostatnią edycję odwiedziło ponad 2,6 tys. specjalistów z największych polskich przedsiębiorstw zajmujących się obróbką materiałów sypkich – tłumaczą organizatorzy wystawy

Już ponad 120 firm z kraju i zagranicy potwierdziło swój udział w targach SyMas oraz towarzyszących im 9. Międzynarodowych Targach Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Pośród wystawców pojawią się m.in.: Buttimer Polska Sp. z o.o., Dec Poland Tekpro Sp. z o.o., Deric Technik s.c., DMN Schuttguttechnik GmbH, Endress+Hauser Polska Sp. z o.o., Euro SITEX Polska, Kreisel GmbH, NetterVibration Polska Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Tubes International Sp. z o.o., WAM Polska Sp. z o.o.

- Targi SyMas/Maintenance to targi krótkie, ale bardzo konkretne, co potwierdza ubiegłoroczna edycja. Przychodzili do nas klienci, którzy znają branżę i od razu przedstawiali nam swoje zapytania, czy problemy, a my staraliśmy się na miejscu im pomóc - to ogromna zaleta tej imprezy. Pozyskaliśmy tutaj wielu nowych klientów. Należy również dodać, że Targi z roku na rok się rozrastają i cieszą się coraz większą popularnością wśród zwiedzających – mówi Kamil Waltz z firmy Fenix System.

Dodatkową atrakcją targów będą dwie strefy tematyczne: Strefa ATEX oraz Strefa Cementowo-Wapiennicza. Powstanie przestrzeń, w której eksperci zaprezentują produkty i usługi wychodzące naprzeciw specjalistycznym wymogom. Wystawcy pierwszej z nich przedstawią zabezpieczenia przeciwwybuchowe, systemy odpylania i filtrowentylacji powietrza oraz inne rozwiązania technologiczne używane w strefach zagrożonych wybuchem mieszanin pyłowo-powietrznych, gazów, par czy mgieł. W Strefie Cementowo-Wapienniczej natomiast zaprezentowane zostaną maszyny i urządzenia do obróbki materiałów sypkich, które są używane w cementowniach, betoniarniach, kopalniach kruszyw, czy też przez producentów materiałów budowlanych.

Dużym atutem Targów SyMas są wykłady i konferencje prowadzone przez uznanych specjalistów z branży przemysłowej. Przez dwa dni goście targów będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnych seminariach workShops. W przestrzeni targowej odbędą się prezentacje dotyczące osiągnięć, nowych produktów i przykładów udanych wdrożeń. Seminaria mają być okazją do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy specjalistami z branży.

Tagi


targi SyMas
Wyświetlono: 271

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej