Nowości - Przemysł detergentowy ze świata

Specjalistyczne biosurfaktanty powstające z drożdży

14.12.2016

Evonik wprowadził na rynek chemii gospodarczej nowy typ biosurfaktantów o nazwie handlowej REWOFERM, które zaliczają się do kategorii soforolipidów i powstają przy wykorzystaniu metod biotechnologii.

Podstawową zaletą biosurfaktantów opracowanych przez niemiecką firmę jest – jak tłumaczy ich producent - dostarczanie przez nie niezwykle rozwiniętych właściwości czyszczących powierzchnie oraz umożliwienie łatwego usuwania plam kosmetycznych i tłuszczu. Wyrób odznacza się ponadto wysoce ekologicznym profilem. Są to jednocześnie wyjątkowo łagodne środki powierzchniowo – czynne dla skóry. Jako soforolipidy łatwo ulegają biodegradacji i to zarówno w warunkach tlenowych, jak i beztlenowych i w pełni wypełniają wymagania stawiane przez europejskie oznakowanie ekologiczne. REWOFERM powstają z drożdży w przyjaznym ekologicznie procesie fermentacji i z wykorzystaniem jedynie odnawialnych surowców.

Soforolipidy są specjalnym typem biosurfaktantów wytwarzanych naturalnie przez drożdże. Do tej pory trafiały na rynek wyłącznie jako produkty specjalistyczne. Evonikowi udało się jednak opracować ekonomiczny proces ich produkcji oraz uruchomić zakład fermentacji na Słowacji.

REWOFERM został już nagrodzony m.in. podczas tegorocznego branżowego kongresu SEPAWA, czyli jednego z najważniejszych wydarzeń dla światowego przemysłu chemii gospodarczej. Organizatorzy przyznali mu wyróżnienie o nazwie SEPAWA Innovation Award 2016.

Wyświetlono: 2794

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej