Wiadomości - Przemysł gumowy ze świata

Solvay zwiększa produkcję krzemionki

05.12.2012

W Collonges-au-Mont-d’Or we Francji Solvay uroczyście zainaugurował pracę rozbudowanej instalacji produkcji krzemionki o wysokiej dyspersji oraz zmodernizowanego laboratorium badań i rozwoju.

Udoskonalono technologię kontroli jakości i zainstalowano nowe, bardziej nowoczesne urządzenia produkcyjne. Ta inwestycja jest kolejnym krokiem po zeszłorocznym zwiększeniu zdolności produkcyjnej zakładu w Stanach Zjednoczonych oraz uruchomieniu nowej instalacji w Chinach w 2010 roku. Łącznie trzy inwestycje pochłonęły 74 mln euro.
Całkowita zdolność produkcji krzemionki o wysokiej dyspersji przekracza obecnie 400 tys. ton rocznie. Ze wzrostem zapotrzebowania na bezpieczniejsze i bardziej wydajne opony samochodowe rośnie popyt na krzemionkę o wysokiej dyspersji. Do takiej sytuacji na rynku przyczyniły się też wprowadzone 1 listopada zmiany w rozporządzeniu UE o znakowaniu opon.
Krzemionka Solvay, czyli produkty z serii Zeosil® i Zeosil® Premium, są stosowane przez większość producentów opon na świecie. Ich zastosowanie zmniejsza tarcie toczne o 30%, przez co o 7% maleje zużycie paliwa, a opona lepiej trzyma się podłoża.

Wyświetlono: 1758

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej