Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay zrezygnuje z produkcji nadtlenku sodu we Włoszech

03.08.2015

Belgijski koncern Solvay ogłosił, że w pierwszym kwartale przyszłego roku zakończy prowadzoną od wielu lat we Włoszech produkcję nadwęglanu sodu. Powód? Kurczący się rynek.

Solvay swój nadwęglan sodu wytwarza w miejscowości Rosignano. Od pewnego czasu jednak na rynku w Europie Zachodniej zauważalne jest malejące zapotrzebowanie na detergenty proszkowe służące jako środek wybielający. Tymczasem to właśnie te wyroby generują największy popyt na ten popularny składnik proszków do prania i tabletek do zmywarek. Klienci, którzy wciąż będą chcieli być zaopatrywani w nadwęglan sodu otrzymywać go będą z największej tego typu fabryki belgijskiej firmy, która ulokowana jest w niemieckim Bad Hönningen.

Solvay jest światowym liderem w dziedzinie produkcji nadtlenków. Jednostka Solvay Peroxides dysponuje 17 zakładami wytwórczymi w Ameryce Północnej i Południowej oraz Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. Jest właścicielem największego globalnego kompleksu produkującego nadtlenek wodoru mieszczącego się w Tajlandii. W 2014 r. przychody koncernu wyniosły 10,2 mld euro. Solvay zatrudnia 26 tys. osób w 52 państwach.

Wyświetlono: 1082

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej