Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Solvay wychodzi ze spółki INOVYN

01.04.2016

Kończy się współpraca koncernów Solvay i INEOS, której efektem było powstanie spółki INOVYN, stanowiącej joint venture między dwoma wymienionymi udziałowcami.

INEOS i Solvay podpisali wiążące porozumienie, które finalizuje ich współpracę w odniesieniu do zarządzania spółką INOVYN. Na mocy zawartej umowy Solvay otrzyma wypłatę w wysokości 335 mln euro i tym samym INEOS stanie się jedynym właścicielem INOVYN. Zamknięcie transakcji powinno nastąpić w drugiej połowie 2016 r. Wcześniej obydwie firmy zakładały, że wyjście Solvay’a ze wspólnego przedsięwzięcia nastąpi w 2018 r.

Przypomnijmy, że w maju 2013 r. koncerny INEOS i Solvay ogłosiły zamiar połączenia swoich europejskich aktywów w obszarze chlorowinylowym. Ostatecznie firma powstała w czerwcu 2015 r., a obydwaj partnerzy objęli w niej po 50% udziałów. W ten sposób zostało powołane do życia przedsiębiorstwo, które już na starcie znalazło się w pierwszej trójce największych światowym producentów polichlorku winylu. Jednocześnie na rynku europejskim zameldowało się jako największy producent PCW, największy producent chloru, ale także sody kaustycznej, chlorometanów oraz największy dostawca epichlorohydryny, chlorku allilu, chlorowanych parafin.

INOVYN posiada 18 fabryk zlokalizowanych w Belgii (cztery obiekty), Włoszech i Wielkiej Brytanii (po trzy obiekty), Francji, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji. Firma zatrudnia 4,3 tys. osób, produkuje rocznie 40 mln ton produktów, a jej obroty w 2015 r. wyniosły 3,5 mld euro.

Wyświetlono: 1306

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej