Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay widzi potrzebę podnoszenia produkcji nadtlenku wodoru

18.07.2019

Solvay zapowiada likwidację tzw. wąskich gardeł w zakładzie produkcji nadtlenku wodoru w Jemeppe-sur-Sambre (Belgia), co doprowadzi do zwiększenia produkcji H2O2. Dalsze rozszerzenia przepustowości planowane są również w zakładach w Bernburgu (Niemcy) i Voikkaa (Finlandia).

Realizowane przez Solvay inwestycje mają zaspokoić rosnący popyt na pochodne korzystające z nadtlenku wodoru w Europie, w istniejących i nowych aplikacjach.

- Solvay Peroxides stale inwestuje w swoje zdolności produkcyjne w Europie i na Bliskim Wschodzie, aby sprostać popytowi rynkowemu. Prowadzone przez nas inwestycje w Belgii, Niemczech i Finlandii są częścią naszego długoterminowego planu rozwoju w celu optymalizacji istniejących jednostek produkcyjnych i niezawodnego dostarczania produktów naszym klientom – tłumaczy Charles-Henri Levaillant, dyrektor generalny regionu EMEA w koncernie Solvay.

Zakłady Solvay produkują pełną gamę gatunków nadtlenku wodoru, obsługując klientów  z różnych rynków, takich jak produkcja celulozy, papieru, ale tez z obszaru akwakultury, żywności, chemikaliów i elektroniki. Jednostka Solvay Peroxides, odpowiedzialna za produkcję nadtlenku wodoru, dysponuje 10 zakładami produkcyjnymi w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód oraz Afryka) i jednym centrum badań i innowacji.

Wyświetlono: 557

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej