Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Solvay usprawnia procesy inżynierii symulacyjnej

21.02.2019

Solvay rozszerza ofertę wysoko wydajnych polimerów do symulacji druku 3D.

Solvay dodaje 10% wypełnionego włóknem węglowym polieteroeteroketonu (PEEK) i czystego polifenylosulfonu (PPSU) do bazy w najnowszej wersji oprogramowania Digimat-Additive Manufacturing (AM) firmy e-Xstream engineering. Produkty te uzupełniają gotową bazę PEEK już dostępną do symulacji na platformie Digimat-AM firmy e-Xstream engineering. 

- Nasza rosnąca gama filamentów AM podkreśla determinację Solvay’a w dążeniu do osiągnięcia pozycji lidera branży na tym szybko rozwijającym się rynku symulacji druku 3D. Oprogramowanie Digimat-AM pozwala klientom symulować proces drukowania i z powodzeniem przewidywać zachowanie termomechaniczne projektów drukowanych w 3D w celu prawidłowego drukowania już za pierwszym razem - mówi Christophe Schramm, kierownik działu Additive Manufacturing w globalnej jednostce biznesowej Specialty Polymers koncernu Solvay.

Nowe materiały będą korzystać z oprogramowania Digimat-AM Advanced Solver firmy e-Xstream. Oprogramowanie to oferuje bardzo dokładne, predykcyjne dane modelowania włókien oferowanych przez Solvay w szerokim zakresie krytycznych właściwości, w tym szczegółowe odkształcenia i naprężenia szczątkowe, aby pomóc projektantom i inżynierom zoptymalizować proces i zminimalizować deformację części przed drukowaniem. W przypadku bardzo wymagających zastosowań oprogramowanie Digimat umożliwia również walidację projektu poprzez przewidywanie wydajności części drukowanej (sztywności, wytrzymałości, itp. ) jako funkcji materiału i parametrów procesu drukowania. 

- Wraz z dodaniem nowych gatunków surowców od firmy Solvay, mamy teraz szersze portfolio gatunków druku 3D w Digimat, aby zapewnić najnowocześniejsze nowe materiały do przesuwania granic projektowania i zastosowań na tym dynamicznym rynku. W wyniku naszego partnerstwa wypełniamy lukę w inżynierii symulacyjnej pomiędzy wysokowydajnymi polimerami a wymagającymi procesami druku - dodaje Roger Assaker, dyrektor generalny e-Xstream engineering.

Wyświetlono: 1252

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej