Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay: rozwój produkcji w niszowym segmencie

04.01.2018

Z początkiem 2018 r. koncern Solvay przystąpił do zwiększonej produkcji waniliny naturalnej w swoich europejskich instalacjach. Krok ten jest potwierdzeniem strategii przedsiębiorstwa w zakresie rozwoju naturalnych dodatków dla żywności i napojów.

Podstawowym zastosowaniem waniliny jest wykorzystanie jej jako środka zapachowego w przemyśle spożywczym. Ponadto jest ona stosowana jako składnik perfum i kosmetyków oraz półprodukt w przemyśle farmaceutycznym. Jej wytwarzanie jest wprawdzie produkcją bardzo niszową, ale jest ona skierowana do odbiorców działających na całym świecie. Wraz z podniesieniem skali produkcji koncern rozszerza także portfolio produktowe waniliny o dwa nowe związki o nazwach handlowych Rhovanil Natural CW (biały kryształ) oraz Vanifolia.

Solvay jest światowym liderem w produkcji waniliny. Aktualnie produkcję prowadzi we Francji, Chinach i w Stanach Zjednoczonych. Światowy rynek produktu jest szacowany na ok. 15 – 16 tys. ton rocznie.

Koncern z siedzibą w Brukseli zatrudnia aktualnie ok. 27 tys. osób w 58 krajach. W 2016 r. jego przychody ze sprzedaży wyniosły 10,9 mld euro.

Wyświetlono: 587

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej