Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Solvay rozważa wyjście z biznesu poliamidów

11.01.2016

Belgijski koncern chemiczny Solvay planuje pozbycie się biznesu odpowiedzialnego za produkcję poliamidów. Agencja Reuters donosi, że polecił już bankowi Goldman Sachs znaleźć kupca na swoje aktywa.

W 2014 r. władze Solvay’a informowały, że firma zamierza przebudować swoją działalność w obrębie poliamidów, a gdyby to się nie powiodło, wówczas rozważy sprzedaż tej części swojej aktywności. Aktualnie w grę wchodzić ma sprzedaż jednostki poliamidowej na rzecz jednego z kilku rynkowych konkurentów. Wśród nich wymieniany jest m.in. BASF, będący największym globalnym producentem poliamidów.

W pierwszych trzech kwartałach 2015 r. dywizja poliamidowa belgijskiego potentata chemicznego osiągnęła sprzedaż w wysokości 1,16 mld euro, co było wynikiem o 10% słabszym niż w roku wcześniejszym. Jednakże jej zysk wyniósł 119 mln euro, co oznacza wzrost o 24% w porównaniu z osiągnięciem z trzech pierwszych kwartałów 2014 r. W całym 2014 r. sprzedaż jednostki Functional Polymers w odniesieniu do poliamidów wyniosła 1,53 mld euro.

Jest Solvay w pełni zintegrowanym producentem poliamidów, oferującym typy 6 oraz 6.6. Posiada siedem zakładów produkcyjnych przeznaczonych do produkcji wskazywanych tworzyw.

Wyświetlono: 878

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej