Wiadomości - Przemysł gumowy z kraju

Solvay rozpoczął w Polsce budowę zakładu krzemionki

22.05.2013

Na terenie włocławskiego kompleksu przemysłowego, należącego do firmy Anwil, wystartowała budowa zakładu, który będzie wytwarzał wysoko dyspersyjną krzemionkę przeznaczoną dla przemysłu oponiarskiego.

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty nastąpiło 22 maja 2013 r. Inwestorem jest firma Solvay, która postanowiła uruchomić w Polsce produkcję krzemionki. Wartą 75 mln euro inwestycję chce zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku. Wytwarzane we Włocławku produkty trafiać będą nie tylko do polskich odbiorców, ale też do rosyjskich kontrahentów przedsiębiorstwa.

- Cieszę się, że tak rozpoznawalny partner jakim jest Solvay zdecydował się na biznesowe sąsiedztwo i współpracę z Anwilem. Lokowanie we Włocławku instalacji produkcyjnych wykorzystujących najnowsze światowe technologie doskonale wpisuje się w charakter naszej spółki oraz standardy jakimi się kierujemy. Jesteśmy bardzo zmotywowani do tego, aby tereny wokół Anwilu stały się synonimem centrum stymulującego rozwój biznesu w tej części kraju i umacniały naszą pozycję na mapie aktywnych ośrodków inwestycyjnych sektora chemicznego i petrochemicznego – mówi Krzysztof Wasielewski, prezes Anwilu.

Budowa instalacji połączonej z infrastrukturą włocławskiej spółki to kolejna w ciągu ostatnich lat znacząca inwestycja realizowana przez liczące się firmy chemiczne na terenie Anwilu. Przedsiębiorstwo współpracuje już bowiem z PKN Orlen (wytwórnia PTA, elektrociepłownia gazowo-parowa), Indoramą (tworzywa PET) oraz ACP (gazy techniczne).

Wyświetlono: 1618

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej