Nowości - Tworzywa sztuczne ze świata

Solvay poszerza profil produkcji poliamidów

22.05.2013

Koncern Solvay postanowił poszerzyć swój potencjał produkcyjny w odniesieniu do poliamidu 6.10 o nowe typy tego tworzywa.

Firma poinformowała o rozpoczęciu realizowanego we Francji projektu dotyczącego produkcji PA 6.10 opartego na surowcach odnawialnych, tak by lepiej obsługiwać tych odbiorców, którzy poszukują rozwiązań bardziej przyjaznych środowisku.

- Inwestycja jest już w końcowej fazie. Nasza nowa jednostka produkcyjna przyczyni się do poszerzenia oferty produktowej oraz potwierdzi zobowiązania firmy, które odnoszą się do kwestii środowiskowych. Inwestycja jest częścią naszych nieustannych starań, dążących do rozwoju bardziej zielonej chemii. Wyniki badań, którymi dysponujemy pokazują, że pomiar dokonany na próbce poliamidu 6.10 potwierdza, że 62,5% jego składu węglowego pochodzi z odnawialnych źródeł. Oprócz zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, materiał ten przyczynia się więc do zmniejszenia wykorzystania nieodnawialnych zasobów w porównaniu z innymi poliamidami – mówi Christophe Bertrand, dyrektor w koncernie Solvay.

Wyświetlono: 1213

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej