Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay: Nowa instalacja epichlorohydryny

20.06.2012

Vinythai, tajska filia firmy Solvay, zamierza wybudować w Taixing w Chinach instalację produkcji epichlorohydryny. Nowy obiekt ma obsłużyć coraz szybciej rozwijający się rynek epichlorohydryny w Państwie Środka.

Firma przeznaczy na tę inwestycję 155 mln euro. Instalacja, której zdolność produkcyjna wyniesie 100 tys. ton rocznie, zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2014 roku. Będzie wykorzystywać opatentowaną technologię Epicerol®, w której surowcem jest naturalna gliceryna - produkt uboczny w procesie otrzymywania biopaliw. Technologia jest przyjazna dla środowiska i konkurencyjna cenowo.
W lutym tego roku Vinythai uruchomił swój pierwszy zakład produkcji epichlorohydryny. Instalacja powstała w Tajlandii i może wyprodukować 100 tys. ton epichlorohydryny rocznie. Produkt trafia na lokalne rynki azjatyckie. Dzięki nowej instalacji Vinythai znajdzie się na drugim miejscu pod względem produkcji epichlorohydryny w Azji.
Chiński rynek epichlorohydryny wzrasta o ok. 8% rocznie i w 2016 roku ma stanowić 35% światowego zapotrzebowania na tę substancję. Epichlorohydryna jest surowcem do produkcji żywic epoksydowych –stosowanych w elektronice, motoryzacji, inżynierii wiatrowej oraz przemyśle lotniczym i kosmicznym.

Wyświetlono: 1559

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej