Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Solvay: nowa fabryka we Włocławku

01.07.2015

Koncern Solvay rozpoczął w Polsce produkcję krzemionki wysokodyspersyjnej dla opon energooszczędnych.

Belgijska Grupa Solvay zainaugurowała we Włocławku działalność fabryki produkującej krzemionkę wysokodyspersyjną (HDS). To odpowiedź na wciąż rosnący popyt na opony energooszczędne. W wyniku inwestycji przybędzie ponad 100 nowych miejsc pracy. Rocznie zakład wytworzy 85 tys. ton surowca, dzięki posiadanej przez siebie najnowszej technologii HDS.

– Właśnie z tej fabryki Solvay będzie dostarczać swoim klientom w Europie Środkowej i Wschodniej najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie produkcji opon, dzięki którym komunikacja samochodowa przestaje być tak dużym obciążeniem dla środowiska. Posiadamy ogólnoświatowy zasięg i innowacyjne rozwiązania, które coraz częściej stosowane są w produkcji opon dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Dzięki produktom naszej firmy opony zyskują większą wydajność i emitują mniej dwutlenku węgla – powiedziała An Nuyttens, prezes Silica Global Business Unit w Solvay.

Zakład będzie produkował najbardziej zaawansowany rodzaj krzemionki wysokodyspersyjnej, czyli czynnika wzmacniającego kauczuk w oponach i zmniejszającego zużycia paliwa o 7%. Do marek HDS Solvay należą również Zeosil Premium i Efficium. Obydwie marki to inne technologie Solvay Silica, które pozwalają producentom zwiększać wydajność opon samochodów osobowych i ciężarowych.

Po otwarciu fabryki we Włocławku, Solvay posiada dziewięć zakładów w Europie, Ameryce Południowej, Ameryce Północnej oraz Azji. W Korei Południowej budowana jest właśnie fabryka, która również produkować będzie Efficium. Wraz z jej uruchomieniem, roczna produkcja krzemionki Solvay wzrośnie

Wyświetlono: 1610

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej