Wiadomości

Solvay nie przejmie fabryki sody kalcynowanej w Bereznikach

14.06.2010

Jak poinformowała firma Solvay, przejęcie od Sodium Group Investment Limited większościowych udziałów w fabryce sody kalcynowanej w Bereznikach nie może zostać sfinalizowane. Informację o planach akwizycji podano 8 września ub.r.

4 czerwca, po trwającej pięć miesięcy procedurze administracyjnej, propozycja Solvaya dotycząca przejęcia większości udziałów w fabryce sody kalcynowanej w Bereznikach została zweryfikowana przez rosyjski urząd antymonopolowy (FAS), 4 dni po tym jak Sodium Grup podjęło decyzję o nie przedłużaniu ważności sprzedaży i porozumienia zakupu przez firmę Solvay. Tego samego dnia FAS zaaprobował przejęcie pakietu kontrolnego nad fabryką przez Bashkhim Group of Companies. 9 czerwca Sodium Group sprzedało większościowy pakiet kontrolny akcji nad fabryką sody kalcynowanej Bashkhim Group of Companies. Dzięki temu Bashkhim Group of Companies sprawuje kontrolę nad 65% rosyjskiego rynku sody kalcynowanej.
Firma Solvay ogłosiła w komunikacie, że jest głęboko zawiedziona z takiego obrotu sprawy. Pomimo tego, firma zapewnia swoich rosyjskich klientów o nieprzerwanym imporcie produktu z fabryk zlokalizowanych w Europie i Ameryce.

Wyświetlono: 2001

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej