Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay nabywa dział polifenylenu sulfidu

05.09.2014

Belgijski koncern Solvay kupuje za 220 mln dolarów należącą do amerykańskiego Chevron Phillips Chemical jednostkę biznesową polifenylenu sulfidu (PPS).

W wyniku umowy, która ostatecznie ma wejść w życie w czwartym kwartale tego roku, Solvay zostanie właścicielem dwóch zakładów produkcyjnych PPS zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych, działu badawczo - rozwojowego oraz funkcjonującej w Belgii fabryki kompaundów. Ponadto w jego posiadaniu znajdą się prawa intelektualne związane z biznesem PPS. Częścią Chevron Philips pozostanie natomiast druga jednostka odpowiedzialna za kompounding działająca w USA. Co ciekawe Chevron Phillips opracował niedawno nową technologię produkcji PPS, która w ocenie przedstawicieli firmy wciąż nie osiągnęła jeszcze swojego pełnego potencjału. Solvay zapewnia jednak, że dokona odpowiednich inwestycji w rozwój tej metody i skorzysta z dotychczasowego know – how oraz procesów doskonałości operacyjnej, tak by w ciągu najbliższych trzech lat usprawnić technologię stworzoną przez Chevron Philips.

Odpowiedzialny za produkcję polifenylenu sulfidu biznes Chevron Philips może się pochwalić szeroką bazą odbiorców z branży motoryzacyjnej. Części wykonywane z PPS zastępują bowiem metalowe detale używane w wyposażeniu samochodowym i sprawiają, że pojazdy mogą być lżejsze i zużywać mniej paliwa. Ponadto PPS wykorzystywany jest w elektronice, gdzie za jego sprawą urządzenia stają się bardziej odporne na działanie wysokich temperatur.

- Dział biznesowy polifenylenu sulfidu znakomicie pasuje do naszego portfolio w zakresie specjalistycznych tworzyw sztucznych i wzmacnia nasze możliwości obsługiwania odbiorców pochodzących z rynków, na których dynamicznie wzrasta znaczenie innowacyjności – tłumaczy Augusto Di Donfrancesco, stojący na czele działu specjalistycznych polimerów firmy Solvay.

Wyświetlono: 1280

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej