Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay kupił część biznesu Chevron Philips

08.01.2015

Belgijski koncern chemiczny Solvay sfinalizował operację przejęcia należącej do amerykańskiego Chevron Phillips Chemical Company części biznesowej odpowiedzialnej za produkcję polisiarczku fenylenu (PPS).

Wartość przeprowadzonej transakcji wyniosła 220 mln dolarów. W jej wyniku Solvay będzie w stanie zwiększyć swój potencjał wytwórczy w obszarze wysokowydajnych polimerów. Firma zyskuje bowiem zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych oraz w Belgii fabryki, w których powstaje produkt o nazwie handlowej Ryton oraz laboratoria badawczo – rozwojowe.

Łącznie zatrudnienie w koncernie wzrośnie o 220 osób. Tym samym firma zatrudnia już 30 tys. osób, które pracują w 56 państwach świata. Roczne przychody ze sprzedaży tego jednego z największych europejskich przedsiębiorstw chemicznych dochodzą do 10 mld euro.

Polisiarczek fenylenu jest półkrystalicznym tworzywem termoplastycznym należącym do grupy polimerów wysokotemperaturowych o wysokiej obciążalności mechanicznej i termicznej. Główny obszar jego zastosowań to elektronika i elektrotechnika.

Wyświetlono: 1114

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej