Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay i SIBUR rozpoczną produkcję surfaktantów

25.10.2012

Firmy Solvay i SIBUR ustanowiły Ruspav – spółkę joint venture, w której posiadają po 50% udziałów. Ruspav zajmie się produkcją surfaktantów oraz chemii rafineryjnej w Dzierżyńsku, w Rosji.

Do podpisania umowy między inwestorami doszło podczas 26. Konferencji Gastech w Londynie, w obecności rosyjskiego ministra energii Aleksandra Nowaka. Sygnatariuszami umowy byli dyrektor generalny SIBUR Dimitrij Konow i szef należącej do Solvay spółki Novecare Emmanuel Butstraen.
Na siedzibę Ruspav wybrano sąsiedztwo petrochemii SIBUR, 400 km na wschód od Moskwy. Firma ma rozpocząć produkcję w 2015 roku. Popyt na surfaktanty we Wspólnocie Niepodległych Państw rośnie o ponad 6% rocznie. Surfaktanty stosuje się przede wszystkim w kosmetykach, środkach czystości i detergentach, w chemii rafineryjnej oraz w wielu gałęziach przemysłu.
SIBUR będzie dostarczał surowce, zajmie się organizacją produkcji oraz logistyką. Nieocenione będzie też na pewno wieloletnie doświadczenie firmy na rynku rosyjskim i w krajach byłego Związku Radzieckiego. Solvay Novecare udostępni swoją technologię i receptury oraz rozległe kontakty biznesowe z klientami w tym regionie.

Wyświetlono: 1400

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej