Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Solvay dynamizuje prace nad kompozytami

20.11.2019

Koncern Solvay uruchomił dwa centra innowacji poświęcone kompozytom termoplastycznym. Jednostki powstały w Belgii i Stanach Zjednoczonych. Wzmacniają kompetencje firmy w zakresie badań nad materiałami o wysokiej wydajności potrzebnymi w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym oraz ropy i gazu.

Otwarcie centrów jest kolejnym krokiem Solvay’a na drodze rozwoju materiałów kompozytowych. W kwietniu tego roku firma zwiększyła moce produkcyjne dla zaawansowanych termoplastycznych kompozytów.

- Nowe centra badań i innowacji w Belgii i Stanach Zjednoczonych oraz nasze niedawne rozszerzenia zdolności produkcyjnych, uzupełniają infrastrukturę w obszarze kompozytów, aby wspierać przemysłową adaptację technologii materiałów termoplastycznych. Centra zapewniają najnowocześniejsze zasoby i możliwości, aby towarzyszyć klientom w projektowaniu, prototypowaniu i testowaniu części z kompozytów oraz pozwalają na znaczne przyspieszenie czasu wprowadzania tych materiałów na rynek - powiedział Augusto Di Donfrancesco, członek Komitetu Wykonawczego koncernu Solvay.

Centrum rozwoju produktu w Alpharetta w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych zajmie się innowacjami i rozwojem kompozytów termoplastycznych nowej generacji. Pracujący tam naukowcy mają za zadanie wykorzystać własną wiedzę na temat polimerów i włókien węglowych, począwszy od projektowania polimerów i rozwoju kompozytów, aż po produkcję masową.

Centrum w Brukseli w Belgii koncentrować się będzie na bliskiej kooperacji z klientami w celu przyspieszenia wprowadzania na rynek kompozytów termoplastycznych. Centrum zapewni inżynierię wirtualną, ułatwiającą symulację zaawansowanych części i systemów, a także drobiazgową analizę właściwości materiałów; szybkie prototypowanie złożonych małych i średnich części; a także zaawansowane testy mechaniczne i walidację materiałów.

Zaawansowane materiały kompozytowe firmy Solvay zastępują cięższe metale, przyczyniając się do obniżenia całkowitego kosztu produkcyjnego. W transporcie pomagają samolotom i samochodom stać się lżejszymi, zmniejszając przez to zużycie paliwa i emisje CO₂ oraz pozwalając na większą swobodę projektowania lub poprawiając aerodynamikę. W przemyśle ropy i gazu stanowią materiał do budowy rur, które w przeciwieństwie do rur z metalu są mniej podatne na korozję.

Wyświetlono: 540

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej