Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Solvay dostrzega wzrost popytu na PVDF

24.09.2018

Koncern Solvay podnosi o 35% swoje europejskie zdolności wytwórcze dla polifluorku winylidenu (PVDF), by w ten sposób sprostać coraz większemu zapotrzebowaniu na tworzywo, które jest stosowane przede wszystkim w sektorze elektronicznym.

Zwiększona produkcja Solvay’a w odniesieniu do tworzywa PVDF będzie szła głównie na zaspokojenie popytu ze strony wytwórców baterii litowo – jonowych przeznaczonych do pojazdów elektrycznych. W ten sposób koncern jeszcze bardziej umocni swoją wiodącą pozycję technologiczną w tym obszarze. Inwestycja w rozbudowę mocy wytwórczych będzie realizowana w fabryce we francuskim Tavaux. Nowa fabryka ma być gotowa w przyszłym roku.

Polimer o nazwie handlowej Solef, bo to on jest przedmiotem inwestycji, optymalizuje wydajność magazynowania energii i zmniejsza wagę baterii litowo – jonowych w pojazdach elektrycznych lub elementach elektroniki użytkowej. Inne jego zastosowania obejmują produkcję naziemnych rur dla rurociągów naftowych i gazowych oraz membran do oczyszczania wody.

W 2017 r. przychody koncernu Solvay wyniosły 10,1 mld euro. 30% swojej sprzedaży firma osiągnęła w Azji, 30% w Ameryce Płn., a 29% w Europie. W minionym roku podobną fabrykę dla PVDF i tworzywa Solef Solvay uruchomił już w Chinach.

Wyświetlono: 717

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej