Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Solvay: Budujemy nową firmę

22.05.2012

Siedem miesięcy po przejęciu Rhodii, Solvay zaprezentował nową strategię rozwoju firmy. Plan rozwoju powstał po gruntownej analizie portfolio firmy, jej słabych i mocnych stron, pozycji na rynku, z uwzględnieniem czynników rynkowych i przewidywanej sytuacji ekonomicznej.

Solvay zamierza skoncentrować działalność na rozwoju działów Specialty Polymers, Consumer Chemicals i Advanced Materials. Celem jest ekspansja na nowe rynki i co najmniej kilkunastoprocentowy wzrost zysków. W planach jest zwiększenie produkcji, wzmożona aktywność w dziedzinie badań i rozwoju oraz dalsze przejęcia konkurujących firm. Zmiany mają w ciągu 2 lat wygenerować oszczędności sięgające 400 mln euro. Opracowano programu, które zwiększą konkurencyjność produkcji i dystrybucji. Do 2016 roku Solvay planuje osiągnąć zysk REBITDA rzędu 3 mld euro.
Solvay posiada 12 centrów badan i rozwoju na całym świecie, zatrudnia 1700 pracowników naukowych, a w minionym roku przeznaczył na działalność R&D 218 mln euro. Dzięki temu od lat jest liderem rozwoju w branży chemicznej i skupia się na istotnych problemach, takich jak zmiany klimatu czy wyczerpujące się zasoby surowców naturalnych.

Wyświetlono: 1258

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej