Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Śnieżka odpowiada na wyzwania współczesnego biznesu

29.11.2018

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, jeden z wiodących krajowych producentów farb, spróbowała w trakcie zorganizowanej przez siebie specjalnej konferencji wskazać najważniejsze wyzwania współczesnego biznesu.

- Zarządzanie firmą w czasach tak dużej zmienności otoczenia to wyzwanie i odpowiedzialność, a współpraca oparta na wymianie doświadczeń, dzieleniu się wiedzą o konsumentach, trendach, wyzwaniach rynku to najlepszy sposób na wspólne kreowanie przyszłości i sukces - powiedziała Joanna Wróbel-Lipa, wiceprezes zarządu Śnieżki i dyrektor ds. handlowych.

- Nieodłącznym elementem sukcesu każdej firmy, w tym także dystrybutora artykułów budowlanych, remontowych i wykończeniowych, jest nie tylko optymalne zarządzanie asortymentem i zwiększanie efektywności sprzedażowej sklepu, ale także zarządzanie doświadczeniami klienta w punkcie handlowym – dodał Krzysztof Pytel, zajmujący się sprzedażą i marketingiem handlowym zarówno po stronie producenta, jak i detalisty.

– Z badań wynika, że aż 75% polskich konsumentów przedkłada jakość nad cenę. Coraz większego znaczenia nabiera też zdrowie i ekologia. Szacuje się, że w Polsce tzw. syndrom „chorych budynków” dotyczy aż 30% nieruchomości – i klienci są coraz bardziej wrażliwi na te zagadnienie, wybierając produkty spełniające surowsze normy, pozbawione szkodliwych substancji – stwierdził Tomasz Kosiński, dyrektor marketingu strategicznego w FFiL Śnieżka, analizujący w jaki sposób zachowania konsumentów przekładają się na strategie marketingowe marek znajdujących się w portfolio Śnieżki.

Wyświetlono: 1393

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej