Nowości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Smurfit Kappa i Scania: współpraca w zakresie zrównoważonego rozwoju

06.08.2018

Smurfit Kappa nawiązała współpracę z globalnym dostawcą usług transportowych – koncernem Scania, aby zastąpić niektóre z materiałów używanych w łańcuchu dostaw rozwiązaniami papierowymi.

Lider przemysłu opakowań współpracował z działem „Scania Parts Logistics”, który jest odpowiedzialny za dystrybucję wszystkich części Scania. Koncern te ma bowiem złożony łańcuch dostaw z szeroką gamą produktów różnej wielkości, przy czym niektóre są szczególnie delikatne.

Scania zwróciła się z zapytaniem o przygotowanie opakowania dla szyb do samochodów ciężarowych, które obecnie były transportowane przy użyciu czterech różnych materiałów, wliczając palety drewniane i polistyren ekspandowany.

Smurfit Kappa wykorzystała swoją usługę SupplySmart by dokonać przeglądu każdego aspektu łańcucha dostaw firmy Scania. Tę analizę porównano następnie ze spostrzeżeniami, które zostały zebrane z ponad 60 tys. łańcuchów dostaw w celu określenia możliwości dokonania zrównoważonych zmian.

Smurfit Kappa wymyśliła nowatorską koncepcję, która zastąpiła wnętrza tworzywa EPS i drewniane palety opakowaniami o strukturze plastra miodu, wykonane w pełni ze zrównoważonego materiału papierowego. Wraz z przejściem od stosowania wielu materiałów do jednego rozwiązania materiałowego, przestrzeń niezbędna do przechowywania spadła o 50%, co przyniosło firmie Scania znaczne oszczędności w transporcie.

- Ten projekt był wynikiem współpracy pomiędzy Smurfit Kappa a Scania Parts Logistics. Naszym punktem wyjścia było sprawdzenie w jaki sposób możemy zoptymalizować łańcuch dostaw pod względem czasu, kosztów i zrównoważonego rozwoju. Rozwiązanie w zakresie opakowań papierowych, jakie zaproponowaliśmy łączy możliwości produkcyjne w zakresie opakowań z tektury falistej i o strukturze plastra miodu, jest solidne i pozwala nam zapewniać innowacyjne oraz niezawodne usługi naszemu cennemu partnerowi Scania - stwierdził Erik Bunge, dyrektor generalny Smurfit Kappa Corrugated Benelux.

Wyświetlono: 5146

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej