Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Siła wyższa w Grupie Azoty

12.07.2019

Grupa Azoty poinformowała, że w jej instalacji produkującej poliamid doszło do przerwania prac na jednej z linii wytwórczych. Obowiązywać zaczęła tzw. siła wyższa.

- Z przykrością informujemy, że w związku z zaistniałymi okolicznościami, na które nie mieliśmy wpływu, wynikającymi z niespodziewanego defektu na jednej z linii produkcyjnej poliamidu 6, którego nie można było przewidzieć i któremu nie można było zapobiec, spółka Grupa Azoty S.A. ogłasza stan siły wyższej (Force Majeure) dla dostaw PA6. Ogłoszenie obowiązuje do odwołania. Informujemy z przykrością, że ta sytuacja wpłynęła na nasze obecne możliwości wytwórcze PA6, a tym samym na możliwość dostarczania naszego produktu. Zapewniamy, że spółka Grupa Azoty S.A. dokłada wszelkich starań, aby zminimalizować wpływ tego wydarzenia na wytwarzanie produktów i jak najszybciej powrócić do pełnych dostaw produktów. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o cierpliwość i zrozumienie, ponieważ pracujemy nad bezpiecznym zarządzaniem bieżącą sytuacją w taki sposób, aby zminimalizować skutki defektu i jak najszybciej podjąć produkcję poliamidu 6 (PA6) – przekazała Grupa Azoty do publicznej wiadomości.

Przewidywany termin odwołania siły wyższej nie jest jeszcze znany.

Grupa Azoty jest liderem w produkcji poliamidu 6 w Polsce, a w gronie producentów w UE zajmuje trzecią pozycję. Tutaj pierwsza dziesiątka producentów kształtuje się tak: BASF – 230 tys. ton; Lanxess – 210 tys. ton; Grupa Azoty – 170 tys. ton; Aquafil – 130 tys. ton; DSM – 125 tys. ton; Radici – 118 tys. ton; Domo – 110 tys. ton; Rhodia – 50 tys. ton; Nyobe – 36 tys. ton; Ube – 31 tys. ton.

Wyświetlono: 583

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej