Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Siła spotkań na targach Packaging Innovations

11.04.2019

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa, zgromadziły blisko 5 tys. zwiedzających.

- Targi to jedno z niewielu miejsc, gdzie w ciągu kliku dni można się spotkać i omówić tematy, które na co dzień krążą mailowo, telefonicznie. Tutaj można spokojnie porozmawiać – powiedział Mariusz Saduś, z firmy Color-Press.

- Pierwotnie myślałam, że ludzie żyją bardziej w świecie internetu. Podczas targów otrzymaliśmy natomiast sporo ciekawych informacji od potencjalnych klientów. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Z perspektywy osoby wystawiającej się jestem bardzo zadowolona z udziału w tych targach – dodała Patrycja Rakowska-Dębska z firmy Stora Enso Poland. 

W tym roku targi Packaging Innovations skupiły się na przedstawieniu zagadnienia ekologiczności w przemyśle opakowaniowym. 

- Coraz więcej firm prezentujących swoją ofertę na targach stosuje technologie i systemy związane ze zrównoważonym rozwojem. Bycie eko to już nie trend to konieczność. Dla nas targi to nie tylko wystawa, to również miejsce, gdzie chcemy poruszać ważne tematy. Jednym z nich to podejście firm do spraw związanych z ekologią. Dlatego też do współpracy zaprosiliśmy firmy, które podczas wydarzenia podzieliły się swą wiedzą i doświadczeniem - mówi Katarzyna Banach-Kowalenko, kierownik zespołu targów Packaging Innovations. 

W celu zwiększenia wrażliwości na problem zanieczyszczenia na świecie, organizatorzy przygotowali akcję „Wciągnij się w eko”. Goście targów mieli możliwość przyniesienia plastikowych słomek i zamienienia ich na eko odpowiedniki. Zamiast plastikowych torebek na materiały, rozdawane były płócienne torby, które mogą służyć do użytku przez wiele lat. 

Już po raz ósmy organizatorzy Targów Packaging Innovations gościli młodych projektantów w Strefie Studenta. Do konkursu na najlepsze prace napłynęło blisko 100 zgłoszeń. 

Całości dopełniła strefa strefy workShops, w której odbywały się kilkunastominutowe wykłady branżowe. W ich trakcie opowiadano m.in. o biodegradowalnym i jadalnym opakowaniu przyszłości, sposobach recyklingowania opakowań, eko trendach.

Wyświetlono: 913

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej