Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Seminarium BOP: spółka informuje o rozwoju oferty dla branży przetwórstwa tworzyw

12.10.2017
Seminarium BOP: spółka informuje o rozwoju oferty dla branży przetwórstwa tworzyw

Basell Orlen Polyolefins, czyli jedyny polski producent polietylenu i polipropylenu, zorganizował w Płocku dla swoich klientów seminarium produktowe, w trakcie którego przedstawione zostały nowe rozwiązania surowcowe dla branży opakowań sztywnych i wyrobów konsumenckich.

- W Grupie BOP, którą tworzą Basell Orlen Polyolefins (BOP), oraz Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż (BOPS), jakość jest sprawą priorytetową. Dlatego obecnie stale wdrażamy udoskonalenia, aby oferowane przez nas produkty spełniały najwyższe wymagania w tym zakresie i jeszcze bardziej przyczyniały się do rozwoju polskiego rynku przetwórstwa poliolefin. Jednym z takich rozwiązań jest implementacja nowego katalizatora nieftalanowego, który umożliwia produkcję kopolimerów udarowych o jeszcze większej niż dotychczas czystości. Grupa BOP jest zaangażowana w rozwój i produkcję tworzyw polipropylenowych najwyższej czystości, które spełniają kryterium kontaktu produktu z żywnością. Z jednej strony, naszą wiedzę i ekspertyzę w tym obszarze budujemy w oparciu o ścisłą współpracę z jednym z naszych udziałowców i Grupą, do której należymy – LyondellBasell. Koncern ten jest nie tylko jednym z największych producentów poliolefin w świecie, ale jest także czołowym dostawcą technologii i katalizatorów, m.in. do produkcji PP. Z drugiej strony, kooperujemy z przetwórcami poliolefin w Polsce i dzięki temu mamy stały dostęp do wiedzy o rynku i znamy jego wymagania. To pozwala nam wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów. Ma to swoje odzwierciedlenie przede wszystkim w szerokiej ofercie produktowej skierowanej do przetwórców wytwarzających np. opakowania sztywne i elastyczne z PP do żywności – tłumaczyli w trakcie seminarium przedstawiciele Basell Orlen Polyolefins.

W ofercie spółki już od dawna znajduje się proponowany przetwórcom poliolefin w Polsce szeroki zakres homopolimerów i kopolimerów randomicznych PP, które są wytwarzane w Płocku przy użyciu najnowszej generacji katalizatora koordynacyjnego Zieglera-Natty, niezawierającego ftalanów. Obecnie BOP finalizuje również prace nad projektem wdrożenia nowego katalizatora bezftalanowego typu Zieglera-Natty, który umożliwia produkcję kopolimerów udarowych PP kopo (znanych także jako kopolimery blokowe lub kopolimery heterofazowe) o jeszcze wyższej czystości, w porównaniu do aktualnego rozwiązania. Wyprodukowano już w Płocku pilotowe partie gatunków kopolimerów udarowych przy użyciu katalizatora nieftalanowego, które zostały pozytywnie przyjęte przez klientów.

Warto podkreślić, że nowy typ katalizatora umożliwia produkcję gatunków polipropylenu kopo o takich samych właściwościach przetwórczych i użytkowych, jak wersje produkowane z użyciem katalizatora tradycyjnego. Zastosowanie przez Grupę BOP katalizatora nowszej generacji z bezftalanowym donorem otwiera przetwórcom poliolefin w Polsce możliwość wytwarzania wyrobów odpowiadającym rosnącym wymaganiom rynku odbiorców końcowych oraz konsumentów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Wyświetlono: 746

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej