Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Selena kończy prace nad nowym centrum B+R

01.12.2017

Grupa Selena zapewnia, że w dalszym ciągu będzie zwiększać swoje kompetencje w odniesieniu do prac badawczo – rozwojowych.

- Stale rozwijamy portfolio innowacyjnych produktów, ale obecnie pion rozwoju Seleny skupiony jest także mocno na poszukiwaniu nowych źródeł surowców dla zapewnienia optymalizacji kosztowej naszych produktów. Równolegle kontynuujemy oczywiście prace nad rozwiązaniami, które zasilą naszą ofertę w latach kolejnych. Niebawem do dyspozycji naszego działu R&D oddamy nowe centrum rozwojowo-badawcze w Polsce. Prace budowlane zakończą się w grudniu 2017 r., natomiast uroczyste otwarcie planowane jest w drugim kwartale 2018 r. Do dyspozycji naszych specjalistów oddamy m.in. najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny, maszyny do testów oraz profesjonalny sprzęt do badań pian poliuretanowych. Nowe laboratorium zapewni pracownikom wysoki standard bezpieczeństwa i komfortu pracy – powiedział Jean Noël Fourel, prezes zarządu spółki.

Oprócz aktywności na polu badawczo – rozwojowym Selena pracuje również nad dalszym zwiększeniem skuteczności operacyjnej. W ostatnim kwartale po raz kolejny skrócony został czas konwersji gotówki – o osiem dni. W części spółek Grupy optymalizacja skoncentrowana jest na upraszczaniu operacji w celu uzyskania lepszych wyników biznesowych.

- Selena wzmacnia aktywność na rynkach zachodnich oraz w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Łacińskiej, podnosi wydajność produkcji, a także intensyfikuje działania w ramach marketingu, sprzedaży i rozwoju oraz łagodzi efekt pełnego zatrudnienia i wynikającą z tego presję na wynagrodzenia w Polsce poprzez dodatkowe inwestycje w automatyzację – przekonują władze spółki.

Wyświetlono: 642

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej