Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Selektywna redukcja katalityczna najpopularniejszym systemem kontroli emisji tlenków azotu

27.09.2018
Autor: Anna Jarosik

Globalny rynek systemów kontroli emisji tlenków azotu (NOx) szacowany jest na 17, 83 mld dolarów i będzie rosnąc do 2025 r. w tempie 5,7% rocznie.

Selektywna redukcja katalityczna (SCR opierająca się o zasadą redukcji emisji cząstek stałych; redukcja zwiększonej emisji tlenków azotu wewnątrz silnika; selektywna redukcja niekatalityczna (SNCR); niskie spalanie tlenków azotu oraz redukcja emisji tlenków azotu metodą „reburningu” to główne metody kontroli emisji tlenków azotu.

Tlenki azotu (NOx) to termin określający grupy związków chemicznych zbudowanych z azotu i tlenu. Są one potencjalnie szkodliwe dla zdrowia ludzi. Jednocześnie są prekursorami tworzenia się ozonu (O3), który wpływa negatywnie na roślinność i zdrowie człowieka. Dlatego systemy kontroli emisji tlenków azotu są dość szeroko stosowane, zwłaszcza w sektorze przemysłowym i technologicznym.

Wzrost globalnego rynku dla systemów kontroli emisji NOx jest w ogromnej mierze napędzany przez wzrost liczby elektrowni węglowych oraz gazowych, a także rygorystyczne przepisy dotyczące kontroli zanieczyszczeń powietrza.

Segment selektywnej redukcji katalitycznej miał w 2017 r. największy udział w rynku i w kolejnych latach się to nie zmieni z uwagi na jego efektywność kosztową. Geograficznie największy udział w rynku ma Azja, wyprzedzając Amerykę Płn.

Kluczowi gracze w branży to Babcock & Wilcox Enterprises; CECO Environmental; Ducon Technologies; Fuel Tech; Honeywell; John Wood Group; Mitsubishi Hitachi Power Systems; SA Hamon; Siemens AG oraz Shell Group.

Wyświetlono: 668

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej