Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Schöck ma nową fabrykę w Tychach

11.02.2019

Producent elementów izolacji termicznej oraz akustycznej, firma Schöck, otworzyła w Tychach nową fabrykę.

Zakład w Tychach będzie specjalizował się głównie w wytwarzaniu łączników termoizolacyjnych Isokorb, które dostarczane są na rynek polski, a także m.in. niemiecki, austriacki i węgierski. Rozwiązania te wykorzystywane są podczas budowy wielu prestiżowych obiektów w kraju i zagranicą.

- Dynamiczny rozwój firmy związany jest z rozwojem produkcji. Nowy zakład w Tychach znacząco wzmacnia pozycję firmy Schöck na rynku elementów izolacji termicznej. Nowoczesny obiekt, większe możliwości produkcyjne, nowe miejsca pracy i kolejne inwestycje to droga do zrównoważonego rozwoju dla polskiego oddziału firmy Schöck – ocenia Janusz Kumor, dyrektor zarządzający Schöck.

- Nowa fabryka to aż 4 060 m² powierzchni, z czego 3 500 m² stanowi hala produkcyjna. Tak duża powierzchnia daje nam większe możliwości rozwoju. Będziemy w stanie przyjąć znacznie większą liczbę zamówień bez uszczerbku na czasie ich realizacji, a także zoptymalizować wiele procesów logistycznych – dodaje Czesław Gąsiorek, kierownik tyskiego zakładu Schöck.

Schöck jest wiodącą, światową firmą, która oferuje rozwiązania w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Główną specjalnością spółki Schöck są rozwiązania dla budownictwa jedno- i wielorodzinnego, które są dopasowane do wymogów poszczególnych międzynarodowych rynków. Grupa Schöck w ramach 14 spółek zatrudnia na świecie około 900 pracowników. Jej główna siedziba znajduje się w Baden-Baden. Firma posiada również fabryki w Essen, Halle/Saale i na terenie Austrii, Węgier oraz w Tychach. Tyski zakład już od ponad 10 lat stanowi bardzo ważne ogniwo w łańcuchu logistycznym i produkcyjnym firmy Schöck. Nowa fabryka stwarza przed polską częścią koncernu nowe możliwości rozwojowe.

Wyświetlono: 667

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej