Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

SABIC: wzrost produkcji dla tworzyw konstrukcyjnych

08.02.2018

Saudyjski koncern SABIC rozbudowuje swoje moce produkcyjne w odniesieniu do tworzyw o nazwach handlowych ULTEM i NORYL. W tym pierwszym przypadku chodzi o polieteroimid (PEI), a w drugim o polifenyloeter (PPE).

W przypadku tworzywa ULTEM wybudowany zostanie w Singapurze nowy kompleks produkcyjny, który o 50% powiększy globalne moce SABICA w odniesieniu do tego materiału. Tym samym koncern będzie jedynym na świecie producentem, który będzie wytwarzał PEI na trzech kontynentach (oprócz Azji robi to także w Europie (Hiszpania) i Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone)). Z kolei w przypadku tworzywa NORYL chodzi o ponowne uruchomienie niedziałającego w tej chwili zakładu w Holandii. Po przywróceniu go do życia moce produkcyjne SABICA dotyczące tworzywa PPE wzrosną o 40%.

Podniesienie podaży na dwa tworzywa konstrukcyjne stosowane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym wynika ze wzrostu zapotrzebowania na te materiały, głównie ze strony klientów azjatyckich. Dotychczasowe zaopatrywanie ich w PEI z Europy i USA trwało w ocenie przedstawicieli SABICA zbyt długo. Zakład w Singapurze gotowy będzie do uruchomienia w 2021 r. Jeśli chodzi natomiast o restart holenderskiej instalacji PPE (drugiej tego typu na świecie, będącej w posiadaniu saudyjskiej firmy), to nastąpi on w przyszłym roku.

Wyświetlono: 445

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej