Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

SABIC wspiera przetwórców tworzyw w produkcji bardziej zrównoważonych wyrobów

22.09.2020
SABIC wspiera przetwórców tworzyw w produkcji bardziej zrównoważonych wyrobów

Producent tworzyw sztucznych, koncern SABIC ogłosił partnerstwo z Elkamet Kunststofftechnik, niemiecką firmą z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Elkamet będzie używał w końcowych zastosowaniach w przemyśle oświetleniowym dostarczanego przez SABIC poliwęglanu LEXAN, który powstaje na bazie certyfikowanych surowców odnawialnych.

W październiku 2019 roku SABIC wprowadził na rynek poliwęglan oparty na certyfikowanym surowcu odnawialnym - żywicy termoplastycznej, która jest częścią rozwiązań powstałych w ramach firmowego projektu TRUCIRCLE dla certyfikowanych produktów odnawialnych. Poliwęglan zapewnia SABICOWI oraz jego bezpośrednim i klientom bardziej zrównoważone rozwiązania. W oparciu o badanie cyklu życia użycie żywicy poliwęglanowej LEXAN może skutkować redukcją śladu węglowego o 61% i redukcją zużycia paliw kopalnych o 35%.

- Nasz poliwęglan oparty o certyfikowane rozwiązania w zakresie surowców odnawialnych wspiera dążenie do gospodarki o bardziej zamkniętym obiegu, czyli takiej gospodarki, w której priorytetem jest ochrona zasobów i zrównoważony rozwój środowiska, technologie recyklingu i odzysku. Tym samym pozwala nam to uzyskać największą wartość z materiałów, które tradycyjnie były odrzucane - powiedział Mark Vester, lider gospodarki o obiegu zamkniętym w SABIC.

- Elkamet jest pierwszym podmiotem w branży oświetleniowej, który oferuje alternatywę dla swoich klientów, aby nadążyć za trendem w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju w zakresie opracowywania elementów z tworzyw sztucznych. Klosze i osłony to jedne z największych części oprawy, które są wykonane z tworzywa sztucznego. Wytwarzając je z zasobów odnawialnych, producenci oświetlenia mogą wywrzeć ogromny wpływ na zrównoważony rozwój. Cieszymy się, że współpracujemy z firmą SABIC, której poliwęglan oparty na certyfikowanych surowcach odnawialnych zapewnia, że ​​klient nie musi iść na kompromis między zrównoważonym rozwojem a właściwościami materiału. Ponadto ogromną zaletą tego rozwiązania jest to, że wymagania projektowe i zastosowania dla profili wykonanych z materiału SABIC pozostają takie same – stwierdził  Lukas Platt z firmy Elkamet.

Usługi firmy SABIC w ramach projektu TRUCIRCLE w zakresie rozwiązań o obiegu zamkniętym obejmują projektowanie pod kątem możliwości recyklingu, produkcję materiałów poddawanych recyklingowi mechanicznemu, wprowadzanie certyfikowanych produktów o obiegu zamkniętym z recyklingu zużytych tworzyw sztucznych oraz wprowadzanie certyfikowanych produktów z surowców pochodzenia biologicznego.

Wyświetlono: 303

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej