Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Rynek proszku karbonylowo-niklowego rośnie powoli

03.09.2020
Autor: Anna Jarosik

Globalny rynek proszku karbonylowo-niklowego wart jest 606,4 mln dol. Napędzany jest wzrostem zapotrzebowania płynącym z przemysłu chemicznego, który w 60% odpowiada za jego konsumpcję.

Proszek służy do wytwarzania soli niklu o wysokiej czystości, takiej jak np. siarczan niklu, chlorek niklu, sulfaminian niklu i wodorotlenek niklu. Proszek karbonylowo-niklowy jest również wykorzystywany do produkcji katalizatorów nylonowych i samochodowych. Zatem obecny wzrost zapotrzebowania na substancje chemiczne i katalizatory na bazie niklu wesprze popyt na proszek karbonylowo-niklowy w przyszłości. Proszek karbonylowo-niklowy reaguje z kwasem siarkowym, tworząc siarczan niklu o bardzo wysokiej czystości, który jest przeznaczony do zastosowań galwanicznych. Siarczan niklu może być dalej przetwarzany z wytworzeniem wysokiej czystości wodorotlenku niklu, który to następnie jest wykorzystywany do produkcji elektrod dodatnich w akumulatorach niklowo-wodorkowych, stosowanych m.in. w hybrydowych pojazdach elektrycznych. Akumulatory niklowe, takie jak akumulatory niklowo-kadmowe oraz niklowo-wodorkowe są powszechnie dostępnymi systemami akumulatorów na świecie. Zapotrzebowanie na akumulatory niklowo-kadmowe gwałtownie rośnie ze względu na wzrost zapotrzebowania z branży motoryzacyjnej, zwłaszcza pojazdów elektrycznych.

Firma Vale z siedzibą w Kanadzie i Walii oraz PJSC MMC Norilsk Nickel z siedzibą w Rosji to najwięksi wytwórcy proszku karbonylowo-niklowego na świecie.

Wyświetlono: 328

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej