Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Rynek proszków poliolefinowych

16.05.2018

Optymistyczne prognozy dla globalnego rynku proszków poliolefinowych: do 2022 r. ma on osiągnąć wartości 8,48 mld dolarów.

Raport o rynku proszków poliolefinowych, opublikowany przez agencję MarketsandMarkets, szacuje aktualną wielkość branży na 6,76 mld dolarów. Do 2022 r. rynek ten (proszki polietylenowe, polipropylenowe oraz poli(etylen-co-octan winylu), czyli EVA) wzrośnie do kwoty 8,48 mld dolarów, przy skumulowanym rocznym wskaźniku (CAGR) w wysokości 4,62%.

Dynamiczny wzrost rynku napędzany jest przez szeroki zakres branż końcowych, korzystających z przywoływanych surowców. Mowa tutaj o producentach zabawek, cystern i kontenerów, baterii, a także producentach farb i lakierów, jak również przemyśle motoryzacyjnym i transportowym, przemyśle kosmetycznym i budowlanym. Ponadto oczekuje się, że rynek będzie wzrastał z prognozowaną szybkością ze względu na coroczny wzrost zapotrzebowania na produkty do formowania rotacyjnego i koncentratów do różnych zastosowań końcowych.

Polietylen w postaci proszku jest obecnie największą kategorią produktową na rynku proszków poliolefinowych. Efekt ten jest pokłosiem liczby dostępnych form polietylenu różniących się gęstością oraz wyższego zapotrzebowania ze strony formowania rotacyjnego, stosowanego m.in. do produkcji zbiorników ropy, wody, substancji chemicznych, paliw, itd. Kolejnym segmentem jest polipropylen i EVA.

Analizując rynek pod względem geograficznym, zauważono rosnące zapotrzebowanie ze strony regionu Azji i Pacyfiku. W 2017 r. region ten odnotował największy udział w rynku proszków poliolefinowych i to zarówno pod względem wielkości, jak i wartości. Dominujący jest rynek chiński. Ponadto oczekuje się, że w niedalekiej przyszłości także rozwijające się azjatyckie gospodarki (Indie, Malezja i Tajlandia) będą cechować się wysokim wzrostem.

Wyświetlono: 350

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej