Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Rynek opakowań PET: wzrost w tempie 3,7% rocznie

27.12.2018

Globalny rynek butelek na bazie PET napędzany jest przez rosnące zapotrzebowanie ze strony producentów napojów.

Globalny rynek butelek z tworzywa PET to blisko 505 mld sztuk rocznie. Są to m.in. opakowania do napojów (produktów z branży spożywczej), dla produktów higieny osobistej, środków czystości i pielęgnujących dla gospodarstw domowych. Rynek rośnie w tempie ok. 3,7% rocznie, więc w 2026 r. powinien wynosić 697 mld sztuk.

Rosnące zapotrzebowanie na butelki PET związane jest z kluczowymi zaletami tego materiału, czyli wysoką przezroczystością, błyszczącą powierzchnią, dobrą stabilnością, odpornością na wysokie ciśnienie, jak również z dobrymi właściwościami barierowymi i lekkością. Rynek wciąż obfituje w innowacje produktowe. Przykładowo w październiku 2018 r. PTI Packaging Systems wprowadziło na rynek system butelek Dromo PET, który jest specjalnie zaprojektowany do półlepkich lub całkowicie płynnych produktów, typu produkty z branży chemii gospodarczej oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała. Dodatkowo możliwe jest umieszczanie we wspomnianej butelce sztywnego dozownika wielokrotnego użytku. Niestety jednak szkody dla środowiska spowodowane tworzywami sztucznymi, takimi jak butelki PET, są głównym czynnikiem ograniczającym wzrost tego rynku w skali świata.

Pod względem geograficznym, największy udział w rynku generuje region Azji i Pacyfiku (35% w skali świata).

Wśród głównych graczy aktywnie działających na globalnym rynku butelek PET znajdujemy takie firmy, jak Amcor Limited; Berry Global; GTX Hanex Plastic; Gerresheimer; Graham Packaging Company; RPC Group; Rexam; Silgan Holdings; WestRock; Crown Holdings; Exo Packaging oraz Alpha Group.

Wyświetlono: 1116

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej