Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Rynek folii powlekanych PVdC i akrylem zdominowany przez branżę spożywczą

22.01.2019

Według MarketsandMarkets Research, globalny rynek folii powlekanych polichlorkiem winylidienu (PVdC) osiągnął w 2018 r. wartość 1,5 mld dolarów i do końca 2023 r. powinien wzrosnąć do kwoty 1,9 mld dolarów. Z kolei globalny rynek folii powlekanych akrylem wzrośnie z 714 mln dolarów w 2018 r. do 978 mln dolarów w 2023 r.

Obecny wzrost na rynku folii powlekanych następuje ze względu na bardzo dobre właściwości folii, m.in. niską przepuszczalność dla par i gazów, co stanowi doskonałą barierę dla wilgoci oraz zapachów, jak również ze względu na ochronę przed olejami mineralnymi oraz stabilność wymiarową.

To filie polipropylenowe notują największy udział na rynku folii powlekanej PVdC i akrylem. Jest tak dlatego, że polipropylen ma znakomite właściwości, jeśli chodzi o wytrzymałość na rozciąganie, a także wyróżnia go niska przepuszczalność dla gazów, podatność na zgrzewanie oraz ulepszone parametry optyczne. Folie polipropylenowe pokryte PVdC lub akrylem znajdują zatem zastosowanie w branży spożywczej do pakowanie przekąsek, słodyczy oraz w branży tytoniowej, gdzie stosuje się je do pakowania papierosów.

Znaczącym odbiorcą folii powlekanych PVdC jest także branża związana ze zdrowiem i higieną osobistą.

To region Azji i Pacyfiku jest obecnie największym rynkiem dla folii powlekanych PVdC i akrylem, wedle kryterium geograficznego. Główne tamtejsze firmy producenckie to Jindal Poly Films Limited (Indie); Toray Industries, Inc. (Japonia) oraz Cosmo Films Limited (Indie).

Wyświetlono: 2819

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej