Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Rynek dwutlenku węgla: Air Products kupił spółkę ACP

27.02.2018
Rynek dwutlenku węgla: Air Products kupił spółkę ACP

Firma Air Products przejmuje spółkę ACP, czyli wiodącego europejskiego producenta dwutlenku węgla, mającego jedną ze swoich fabryk także w Polsce. Transakcja umożliwi umocnienie pozycji Air Products jako dostawcy dwutlenku węgla w Europie oraz wzmocni pozycję tej firmy na rynku gazów przemysłowych.

Air Products ogłosił umowę zakupu ACP Europe, największego niezależnego producenta dwutlenku węgla w Europie. W wyniku tej transakcji poszerzy swoje zdolności produkcji dwutlenku węgla na kluczowych europejskich rynkach, na których oferuje już gazy przemysłowe.

- Dokładamy wszelkich starań, aby inwestować w produkcję gazów przemysłowych wtedy, gdy przynosi to znaczne korzyści. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku nabycia firmy ACP. Prowadzi ona bowiem dobrze zarządzaną produkcję wysokiej jakości dwutlenku węgla i, podobnie jak Air Products, stawia bezpieczeństwo. W połączeniu z naszą ofertą, zakup ten pozwoli nam jeszcze lepiej świadczyć usługi dla naszych obecnych klientów oraz wykorzystać nowe możliwości rozwoju na rynku gazów przemysłowych – powiedział Ivo Bols, prezes Air Products ds. Gazów Przemysłowych na region Europy i Afryki.

Obecnie Air Products oferuje szeroką gamę gazów przemysłowych w 13 europejskich krajach, w tym ciekły dwutlenek węgla dostarczany z fabryk znajdujących się w Hiszpanii i w Polsce. Dzięki nabyciu ACP, Air Products umocni swoją pozycję jako dostawca ciekłego dwutlenek węgla na dodatkowych rynkach w Europie i będzie dalej zwiększać swoje udziały na obszarze Europy kontynentalnej.

- Mamy długą historię dostarczania wysokiej jakości dwutlenku węgla, co jest zasługą specjalistycznej wiedzy i zaangażowania naszych pracowników. Połączenie naszej firmy z globalnym dostawcą gazów przemysłowych, który przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa, pozwoli zaoferować poszerzoną gamę produktów pozyskiwanych z większej liczby źródeł, usprawni działanie łańcucha dostaw i jednocześnie zapewni nowe możliwości naszego rozwoju – stwierdził Jan De Ridder, dyrektor firmy ACP.

Wartość transakcji nie została ujawniona przez zainteresowane strony.

Firma ACP zatrudnia ponad 120 pracowników i posiada w Europie cztery fabryki ciekłego dwutlenku węgla oraz dwie fabryki suchego lodu, w tym we Włocławku. Klienci firmy to przedstawiciele wielu branż: ogrodnictwa, substancji chemicznych, produkcji napojów i żywności.

Air Products to globalny dostawca gazów przemysłowych. Od 75 lat dostarcza gazy atmosferyczne i procesowe oraz urządzenia wykorzystywane przez przemysł rafineryjny, petrochemiczny, metalurgiczny, elektroniczny, spożywczy i napojowy. Air Products jest także światowym liderem w zakresie dostarczania technologii i urządzeń do skraplania gazu ziemnego. W 2017 r. przychody ze sprzedaży firmy w 50 krajach wyniosły 8,2 mld dolarów.

Wyświetlono: 527

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej