Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Rynek dodatków do chemii budowlanej ma rosnąć o 9,7% rocznie

02.07.2018

Optymistyczne prognozy dla rynku dodatków budowlanych stosowanych w produktach chemii budowlanej.

Mieszanki dodatków, wzbogacające produkty chemii budowlanej, mają na celu poprawę trwałości produktów, a w efekcie całej konstrukcji budowlanej. Zdaniem agencji Industry ARC, globalny rynek dodatków budowlanych (domieszek do betonu, środków niwelujących (wyrównujących), środków uszczelniających, środków wodoodpornych) wzrośnie do 2023 r. o 9,7% w ujęciu rocznym. Szybka urbanizacja i tym samym rosnące zapotrzebowanie na lepszą infrastrukturę w regionie Azji Pacyfiku to podstawowy czynnik napędzający wzrost całego rynku.

Dodatki budowlane są związkami chemicznymi stosowanymi w produktach chemii budowlanej. Związki te można stosować w istniejących projektach budowlanych, aby przyspieszyć prace lub w nowych projektach budowlanych, aby nadać wytrzymałość i wzmocnić strukturę budynku. Niektóre dodatki chemiczne pomagają zminimalizować potrzebną ilość cementu czy wody użytej w konstrukcji. Dodatki budowlane poprawiają zarówno chemiczne, jak i fizyczne właściwości w zastosowaniach takich, jak sieciowanie lub przemiana fazowa. Produkty zaliczane do chemii budowlanej mają kluczowe znaczenie dla wysokiej jakości betonów. Poprawiają jego ogólną wydajność i wytrzymałość, przez co staje się on również odporniejszy na spękania i efekty korozji. Dodatkowo dodatki budowlane zwiększają żywotność prac budowlanych i zapewniają dodatkową ochronę przed zagrożeniami środowiskowymi.

Jednym z dominujących trendów, jeśli chodzi o dodatki do produktów chemii budowlanej jest rozwój nanotechnologii. Zastosowanie technologii NANO wyraźnie zwiększa siłę, wytrzymałość, elastyczność, stabilność i trwałość materiału budowlanego. Dodatkowo wykorzystanie nanotechnologii podnosi zakres stosowania produktów chemii budowlanej.

Dla przykładu, użytkownicy preferują obecnie produkty o niewyczuwalnym zapachu, które jednocześnie są łatwe do czyszczenia i powstają na bazie wody. Dlatego globalne firmy koncentrują się przede wszystkim na wytwarzaniu lepiej działających, trwalszych i łatwych w użyciu wyrobów. Każda optymalizacja zwiększa zatem wartość rynku chemii budowlanej. Tradycyjne metody konstrukcyjne często prowadzą do gromadzenia się produktów odpadowych i toksycznych, które wymagają wielu lat, aby ulec zupełnej degradacji. Produkty te zanieczyszczają środowisko naturalne. Z tego powodu firmy coraz chętniej produkują biodegradowalne dodatki budowlane. Ma to na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, ponieważ łatwo ulegają rozpadowi bez uwalniania toksyn.

Wśród największych graczy rynkowych wymienić można takie firmy, jak BASF; Sika; RPM International; W.R. Grace & Co; Mapei; Kerakoll.

Wyświetlono: 804

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej